Pentium 4 sistem yükseltme

Sanırım ne yapsanız ölü yatırım olur. Ama yine de söyleyeyim E6600 yapabilirsiniz, RAM yükseltilemez, bir de ssd takıp windows 7 kurarsanız yükseltme olmuş olur. Ama anakart eski, yani bilemem bu işlemciyle tam uyumlu çalışır mı çalışmaz mı.
Merhaba. Ram yükseltilebilir. Hatta siz bunu yazdıktan sonra elimdeki 512MB RAM'i sisteme ekledim ve 2,5GB RAM oldu. Zaten Aidata programında Max. Bellek Kapasitesi 4GB yazıyor. Bide bir sorum olacak, bu sisteme gerçekten Windows 10 kurmam lazım. Kaldırır mı? Aidata programında 64bit desteği var diyor. Anakart ta işlemciyi destekliyor.

Q9xxx serisi işlemci-2*4 DDR3 RAM -Gigabyte G41-M combo-GTX 750 Ti albilirsiniz. Eğer işlemci bulamazsanız 2 el Xeon E5450 alabilirsiniz. Bende var gayet iyi çalışıyor Win 10. kasma donma yok. Pentium 4 mü ciddi olamazsınız o işlemci antika, değişmeli. Eğer pahalıysa Q6600 alın. Oda iyidir.

Son düzenleme:
Q9xxx serisi işlemci-2*4 DDR3 RAM -Gigabyte G41-M combo-GTX 750 Ti albilirsiniz. Eğer işlemci bulamazsanız 2 el Xeon E5450 alabilirsiniz. Bende var gayet iyi çalışıyor Win 10. kasma donma yok. Pentium 4 mü ciddi olamazsınız o işlemci antika, değişmeli. Eğer pahalıysa Q6600 alın. Oda iyidir.
İşlemcinin çok kötü ve düşük olduğunu biliyorum fakat işlemci ile ilgili pek bilgim yok. Daha doğrusu uyumluluk ile ilgili. Eğer bildiğiniz başka işlemciler varsa yazabilir misiniz?

Tabii ki. Ama anakartınız 4 çekirdek işlemcileri desteklemez. G41M Combo alın. Bu anakartlar 775 pin işlemcileri destekler. Bakmak isterseniz forum burada:775 pin işlemci tavsiyesi | Technopat Sosyal

İşlemcinin çok kötü ve düşük olduğunu biliyorum fakat işlemci ile ilgili pek bilgim yok. Daha doğrusu uyumluluk ile ilgili. Eğer bildiğiniz başka işlemciler varsa yazabilir misiniz?

İşlemciler: Core 2 Quad Q9650, Q6600(düşük bütçe için ideal),Xeon E5450.

Yeni konular

Geri
Yukarı