Pentium B960 sistem Windows 7 zamanla kullandıkça çok yavaşladı

TheHub

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• Laptop: Hp Victus 16-S0024NT • İşlemci: AMD Ryzen 5 7640HS • Ekran kartı: Laptop Rtx 4060 • RAM: (2x8) 16 GB 5600 Mhz Ddr 5 • SSD: Samsung PM9A1 MZVL2512HCJQ PCI-Express 4.0 512 GB M.2 SSD
• Windows 10 Pro
•Mause: Bloddy A90
•Kulaklık: Gamepower Medusa Rainbow
Meslek
Öğrenci
RAM
4 GB (3.87 GB KULLANILABİLİR)
SSD veya HDD modeli
HDD 5400RPM 500 gb
Ekran kartı
GT 610M, HD Graphics
İşlemci
INTEL PENTIUM B960 2.20GHZ
Merhaba, eskiden Windows 7 kuruluydu. 2 3 ay kullandıktan sonra çok ama çok yavaşladı ve hep yaşıyorum. Yan diske 10 kurdum onu kullanıyorum ama malum HDD 5400 RPM olduğu için performans zamanla kullandığımda gitti. Bunu normal buldum ama 7 neden benim bilgisayarım 7'yi tartıyor ama neden böyle anlamıyorum ne yapsam yavaşlamaz Windows 7. Çok şey yaptım disk hızlandırma filan ama 7 de yaramadı 10 da biraz Allah'tan LTSB kullanıyordum.Rica ediyorum Windows 10'da kal 8.1 geç demeyin soru sordum ve cevabı rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız işletim sistemi performansa etki edebilir ama yaşadığınız problemin ana kaynağı kullandığınız mekanik disk.
Windows XP bile kursanız zamanla yavaş çalışmaya başlayacaktır.
Mekanik bir disk kullandığınız için sisteminiz yavaş çalışıyor ve çalıştıkça ömrünü yitiriyor.

Kullandığınız işletim sistemi performansa etki edebilir ama yaşadığınız problemin ana kaynağı kullandığınız mekanik disk.
Windows XP bile kursanız zamanla yavaş çalışmaya başlayacaktır.
Mekanik bir disk kullandığınız için sisteminiz yavaş çalışıyor ve çalıştıkça ömrünü yitiriyor.

Hmm hocam ne yapmalıyım.

Eğer SSD alabilir durumdaysanız, temin etmenizi öneririm.
Teknik bilgiye sahipseniz kullandığınız harddiskin sadece kart kısmını söküp, oluşan korozyon var ise silgi yardımı ile temizleyebilirsiniz.
İkinci yöntem çok uzun soluklu olmayacaktır, kullandıkça yavaşlama devam eder.

Eğer SSD alabilir durumdaysanız, temin etmenizi öneririm.
Teknik bilgiye sahipseniz kullandığınız hard diskin sadece kart kısmını söküp, oluşan korozyon var ise silgi yardımı ile temizleyebilirsiniz.
İkinci yöntem çok uzun soluklu olmayacaktır, kullandıkça yavaşlama devam eder.

Hocam teknik bilgiye içini açabilecek kadar sahibim ama tehlikelimizarar verir mi laptop bu da? Bir de Windows 7'yi sıfırlamak iyi midir yani eski hıza ulaşır mı?

Bir zaman sonra tekrar hızını kaybedecektir.
En iyi ihtimal ssd almalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı