Pentium D 820'ye Windows 8.1 veya 10 64 Bit Kurma

Hocam arkadaş indiriyormuş zaten.
Bilgisayarda UEFI yok o yüzden Legacy boot için hep MBR yazdırdım. Rufus'ta şu seçeneği açardım hep

Eski anakartlar için iyileştirme vs yoksa gerek yok mu ?

Windows 10 1507 destekliyor işlemciniz. Sonra 1607'ye güncelleyebilirsiniz.
Hocam geri geldim. Dediğiniz gibi 1507'yi yazdırdım ve yüklemeye başladım. Reboot'un aksine bu sefer windows boot logosunda kaldım. Windows 7 üzerinden yüklemeye kalktığımda ise bu hataları aldım. Bu hatayı aşmak için uzunca bir süredir uğraşıyorum. Pentium 4 511 gibi D 920 gibi daha vasat işlemciler 10 hatta 11 bile açabilirken benimki neden açamıyor acaba. Windows 11'de TPM'i atladığımız gibi bunu da bypass etmenin yolu var mı ?

Verimli olsun ya da olmasın. Sonuçta işlemci 64 bit destekli ve Pentium 4 511 gibi bir işlemcide benim Pentium D 820'de bulunan birçok özellik bulunmamakta.

lahf.PNG

Yeni bir örnek video :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Intel Atom N450 gibi single core bir işlemciye 1gb RAM'le bile W11 tanıtabilirken bu işi bırakmak istemiyorum. Bildiğiniz bir yöntem varsa öğrenmek isterim mutlaka.

Durum Böyle ama pes etmek yok : Google Drive: Sign-in<

Son düzenleme:
Bilgisayarda UEFI yok o yüzden Legacy boot için hep MBR yazdırdım. Rufus'ta şu seçeneği açardım hep

Eski anakartlar için iyileştirme vs yoksa gerek yok mu?

Hocam geri geldim. Dediğiniz gibi 1507'yi yazdırdım ve yüklemeye başladım. Reboot'un aksine bu sefer Windows boot logosunda kaldım. Windows 7 üzerinden yüklemeye kalktığımda ise bu hataları aldım. Bu hatayı aşmak için uzunca bir süredir uğraşıyorum. Pentium 4 511 gibi D 920 gibi daha vasat işlemciler 10 hatta 11 bile açabilirken benimki neden açamıyor acaba. Windows 11'de TPM'i atladığımız gibi bunu da bypass etmenin yolu var mı?

Verimli olsun ya da olmasın. Sonuçta işlemci 64 Bit destekli ve Pentium 4 511 gibi bir işlemcide benim Pentium D 820'de bulunan birçok özellik bulunmamakta.

Eki Görüntüle 1647776

Yeni bir örnek video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Intel Atom N450 gibi Single Core bir işlemciye 1GB RAM'le bile W11 tanıtabilirken bu işi bırakmak istemiyorum. Bildiğiniz bir yöntem varsa öğrenmek isterim mutlaka.

Durum Böyle ama pes etmek yok: Google Drive: Sign-in<

İşlemcinizin CMPXCHG16b, PrefetchW ve LAHF/SAHF'yi desteklemesi gerekir uyarısı Hocam bu konuda ne olduğu yazıyor. Bir 32 Bit kurmayı dener misiniz?

32 Bit Windows 8.1 ve 10 denedigimizde oluyor o konuda sıkıntı yok. Ki 8.1'den sonraki 64 Bit'ler kurulmadığı için açmıştım bu forumu. Millet belli ki Windows 11'de TPM atlama misali 64 Bit'e formül bulmuşlar.

Pentium D 820: MMX, SSE, SSE2, SSE3, EM64T

Hocam Windows 10 önermem o sisteme zaten ama siz istiyorsunuz diye yardımcı oldum. Windows 7 Pro Esu deneyebilirsiniz. Şu anda kullanıyorum ve çok menunum. 2026 ya kadar desteği var.

Hocam Windows 10 önermem o sisteme zaten ama siz istiyorsunuz diye yardımcı oldum. Windows 7 Pro Esu deneyebilirsiniz. Şu anda kullanıyorum ve çok menunum. 2026 ya kadar desteği var.
2026'mı ? Nasıl yani ? 2023 Ocak'a kadar deniyordu

Ayrıca Windows 10 32 Bit ile eskiden denemiştim yani 2 ay önce. Güzel çalışıyordu lakin bütün kullanıcılarn artık 64 Bit'e geçmiş olması gerektiğini düşünüyorum.

Windows 10 olmasa bile bir Windows 8.1 64 Bit kurmak niyetindeyim ve bu videoları buldum.

Benimki o kadar geri değil ama anlamadığım 920 işlemciyle nasıl çalıştırıyorlar. Çünkü Windows 7 64 bit ile sürekli kullandım bu sistemi. 64 Bit destekli bir işlemci, 6 GB RAM ve GTX 570 ile bu sistemi 8.1 64 Bit ile çalıştırmanın yollarını arıyorum ama Pentium 4 bu bahsettiğiniz kodları desteklemiyorsa nasıl çalıştırabiliyor ?

Pentium 4 511'ye göre daha yeni bir işlemci D 820.

Bunun 10 x86'lı halini de bildiğim için diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı