Pentium D820 HD 5450 sistem eski oyunları oynamak için yeterli midir?

Estağfurullah hocam öyle bir durum yok, Benim de demek istediğim D820 sanallaştırma vs desteklemiyor, kaldı ki anakartın desteklediği işlemciler ortada, üstüne siz de belki yükseltme yaparım demişsiniz. Bence yine LGA775 fakat onlara nazaran daha güncel yonga setli anakart (G31-G41 gibi) almanız. Hem geliştirme yaparsınız ilerleyen zamanlarda hem de sanallaştırma gerektiren uygulama veya oyunlarda ortada kalmazsınız. Ha derseniz ki bu sistemle devam etmek istiyorum ve para harcamak istemiyorum diye, ona da kasayı yan yatırıp işlemci ile fan arasında boşluk kalmayacak şekilde kullanabilirsiniz diyebilirim.

Sanallaştırma ne işe yarıyordu hocam, bilmediğimden soruyorumda?
Öğrenmek isterim.

Estağfurullah hocam öyle bir durum yok, Benim de demek istediğim D820 sanallaştırma vs desteklemiyor, kaldı ki anakartın desteklediği işlemciler ortada, üstüne siz de belki yükseltme yaparım demişsiniz. Bence yine LGA775 fakat onlara nazaran daha güncel yonga setli anakart (G31-G41 gibi) almanız. Hem geliştirme yaparsınız ilerleyen zamanlarda hem de sanallaştırma gerektiren uygulama veya oyunlarda ortada kalmazsınız. Ha derseniz ki bu sistemle devam etmek istiyorum ve para harcamak istemiyorum diye, ona da kasayı yan yatırıp işlemci ile fan arasında boşluk kalmayacak şekilde kullanabilirsiniz diyebilirim.

Hocam eğer D820 ve Radeon HD 5450, PS2 oyunlarını kaldırmaya gücü yetiyorsa kalsın bu şekilde. Çünkü yükseltme yaparsam ekleyebileceğim işlemci ve ekran kartı belli zaten. Hiç para harcamaya gerek yok diye düşünüyorum.
Eğer gücü yetiyorsa PS2 oyunlarını açmaya, yeni sisteme para biriktiririm. Bu sisteme daha para harcamaya gerek kalmaz o zaman. Eğer gücü yeterli değilse benim istediğim oyunlara; o zaman, sanallaştırma desteği olan işlemci ve ona uyumlu bir anakart satın alayım.

Son düzenleme:
Sanallaştırma ne işe yarıyordu hocam, bilemediğimden soruyorumda?
Öğrenmek isterim.

Örneğin BlueStacks veya GameLoop gibi uygulamalar, Virtual machine gibi uygulamalar, Kaspersky gibi antivirüs yazılımları sanallaştırma desteği istiyor. Bazı durumlarda performansı artırabiliyor. Tam olarak ne işe yaradığı hakkındaysa fikrim yok :)

Eğer gücü yetiyorsa PS2 oyunlarını açmaya, yeni sisteme para biriktiririm. Bu sisteme daha para harcamaya gerek kalmaz o zaman. Eğer yetmezse sanallaştırma desteği olan işlemci ve ona uyumlu bir anakart satın alayım.

Eski oyunlardan kastınız eğer Return To Castle Wolfenstein veya CoD1 falansa kaldırır, PS2 ounları hakkında bir şey söylemem zor çünkü bilmiyorum.

Örneğin BlueStacks veya GameLoop gibi uygulamalar, Virtual machine gibi uygulamalar, Kaspersky gibi antivirüs yazılımları sanallaştırma desteği istiyor. Bazı durumlarda performansı artırabiliyor. Tam olarak ne işe yaradığı hakkındaysa fikrim yok :)

Eski oyunlardan kastınız eğer Return To Castle Wolfenstein veya CoD1 falansa kaldırır, PS2 ounları hakkında bir şey söylemem zor çünkü bilmiyorum.

Şu oyunlar hocam; NFS, God of War, Pes, GTA SA ve VC, Mafia 1, Call of Duty, Mortal Kombat, Resident Evil, Bully, Metal Gear Solid, Tekken, Gran Turismo, Max Payne...
Gibi oyunları oynamam istiyorum.
Bunları akıcı oynatır mı benim elimde ki sistem?
Eğer oynatırsa beni yeni sistem alana kadar fazlasıyla yeterde artar bana.
Yeni alacağım sisteme para biriktiririm bende.

Max Payne, GTA, NFS, CoD ve Mafia'yı oynatacağını düşünüyorum, diğerleri şüpheli :)

Max Payne, GTA, NFS, CoD ve Mafia'yı oynatacağını düşünüyorum, diğerleri şüpheli :)
Hocam ben iyisi sizin biraz önce söylediğiniz taktik ile bir deneyeyim.
Yeni bir stok fan alayım ilk önce,bendeki çöp oldu.
Kasayı yan yatırıp sistemi çalıştırayım.
Bakayım benim dediğim oyunları çalıştırıyormu.
Çalıştırmazsa sizin attığınız ilanları örnek alarak yeni bir set ararım.Çalıştırırsa sıkıntı yok zaten.
Hocam size çok teşekkür ediyorum, hakkınızı helal edin sizi yoruyorum biraz 🙂
Son durumu paylaşırım sizinle.

Hocam ben iyisi sizin biraz önce söylediğiniz taktik ile bir deneyeyim.
Yeni bir stok fan alayım ilk önce, bendeki çöp oldu.
Kasayı yan yatırıp sistemi çalıştırayım.
Bakayım benim dediğim oyunları çalıştırıyor mu?
Çalıştırmazsa sizin attığınız ilanları örnek alarak yeni bir set ararım. Çalıştırırsa sıkıntı yok zaten.
Hocam size çok teşekkür ediyorum, hakkınızı helal edin sizi yoruyorum biraz 🙂
Son durumu paylaşırım sizinle.

Buradayız hocam her zaman, lafı bile olmasın :)

@Yiğitt35
1712933582441.png

Hocam şu fanlardan buldum birtane 120₺ diyor.
1712933639971.png

Hocam şu tarzda aradımda bulamadım.Bayram diye kapalı dükkanlar.
Üsttekini alayımmı,alttaki resimde ki fanlar ile bir farkı varmıdır?
İşlemciye temas eden kısım biraz küçük üstte ki modelde.
Geniş olması daha iyi herhalde değil mi?

Son düzenleme:
@Yiğitt35
Eki Görüntüle 2166383
Hocam şu fanlardan buldum bir tane 120₺ diyor.
Eki Görüntüle 2166384
Hocam şu tarzda aradımda bulamadım. Bayram diye kapalı dükkanlar.
Üsttekini alayim mi, alttaki resimde ki fanlar ile bir farkı var mıdır?
İşlemciye temas eden kısım biraz küçük üstte ki modelde.
Geniş olması daha iyi herhalde değil mi?

O stok fan hocam internette 50 liraya bile satılıyor, daha ucuza bile bulmak mümkün... Alınmaz o fiyata... Bir de dediğiniz şeye çok fazla dikkat etmeyin, neredeyse aynı derecede soğuturlar.

Yiğit hocam bu işte çok iyi zamanında bana çok yardımcı olmuştu 😃

900p monitör HD 6450 2 GB E7600 4 GB 800MHz RAM sistem ile tüm eski oyunlar iyiydi özellikle San Andreas çok oynardım. Ama önerir misin dersen önermem çok daha iyileri var🙂

O stok fan hocam internette 50 liraya bile satılıyor, daha ucuza bile bulmak mümkün... Alınmaz o fiyata... Bir de dediğiniz şeye çok fazla dikkat etmeyin, neredeyse aynı derecede soğuturlar.

Anladım.İnternettsn getirttireyim ben ozaman.
Adamın biri 350₺ dedi fana.Dedim zaten işlemcinin kendi fiyatı 20₺
Sistemimi öldürdümya,hemen atağa çıktı.
Diyor ki:
-Sen en iyisi sistemimini getir, 50₺'ye satayım sana 😂

@Yiğitt35
Yiğit hocam neredeyse bugün 20-30 bilgisayarcıyı gezmişimdir.Bakıe bulamadım bir türlü.
Kadıköy'de vardı 120₺'ye satıyor.Bayram diye çoğu yerde kapalı.Ne dersiniz gidip alayımmı o bakır olanı yoksa alüminyum olandan alayımmı?

Birde hocam şöyle bir durum var.Bende ki fanın ayakları dönmüyor fakat,anakarta giren pinlerin yerini ben genişlettiğim için,işlemcinin üstüne koyduğumda fanı hemen oturuyor yerine.Zatet ayakları dönen bir fan alsan dahi,yuvalar genişlediği için pinlerin dönmesinin bir faydası olacağınıda sanmıyorum.Kasayı yan yatırıp kullanacağım zaten.Gerek varmıdır yeni fan almaya?
Fana güç verince çalışıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı