Pentium D820 HD 5450 sistem eski oyunları oynamak için yeterli midir?

Yeni almaya gerek yok o zaman hocam dediğiniz gibi fan yuvalarına oturmayacak zaten :) Unuttum onu ben :)

Yeni almaya gerek yok o zaman hocam dediğiniz gibi fan yuvalarına oturmayacak zaten :) Unuttum onu ben :)
Tamamdır hocam ozaman.Bayram için İstanbul'a gelmiştik bir kaç güne döneceğim ben,sistem evde. İstediğim oyunları yükler bakarım akıcı oynanabiliyormu diye.Eğer akıcı oynatmasında sıkıntı olursa; sizin dediğiniz DDR3 Ram'li, sanallaştırma desteği olan, işlemcili hazır setli sisteme geçiş yaparız olmadı.
Döndüğümde sistemi çalıştırdığımda son durumu yazarım ben size.
Size de çok teşekkür ederim ayrıca ilgilendiğiniz için 🥰

Tamamdır hocam ozaman.Bayram için İstanbul'a gelmiştik bir kaç güne döneceğim ben,sistem evde. İstediğim oyunları yükler bakarım akıcı oynanabiliyormu diye.Eğer akıcı oynatmasında sıkıntı olursa; sizin dediğiniz DDR3 Ram'li, sanallaştırma desteği olan, işlemcili hazır setli sisteme geçiş yaparız olmadı.
Döndüğümde sistemi çalıştırdığımda son durumu yazarım ben size.
Size de çok teşekkür ederim ayrıca ilgilendiğiniz için 🥰
Yani anakarta,fanların giren pinlerin kısmına öyle çok fazlada genişletmedim aslında.Sadece pinlerin rahatça girebileceği kadar açık.
Ayakları çevirmeden,işlemcinin üstüne tam hizaladığımda cuk diye oturuyor hemen.Çekince geliyor ama.Sizin de dediğiniz gibi Kasayı yan yatırıp çalıştırcam sistemi,güzel yöntem cidden.Bu şekilde, işlemci ile fanın arasında boşluk kalmaz diye düşünüyorum ama kalırmı sizce?

@Yiğitt35
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam yeni termal macunu aldım.
Nohut tanesi kadar sıktım ve spatula ile yaydım her tarafına. Biostayım ve yaklaşık 10 dakikadır çalışıyor.
Sıcaklık değerleri bu şekilde maalesef.
İşe yaramadı hocam herhalde bizim taktik
Nasıl yapsak ne dersiniz?

Tamda tahmin ettiğim gibi. Fan, işlemciye tam temas etmiyor maalesef.
Yeni bir sistem almadan acaba buna karşı bir çözüm üretebilir miyiz hocam, yani bir şekilde fan ile işlemcinin temasını sağlamamız mümkün mü?

İşaretlediğim plastik yerleri kırsam, anakarta iyice otursa işlemci, tam teması olurmu acaba?

Dosya Ekleri

• IMG_20240417_202728.jpg
    IMG_20240417_202728.jpg
    158,1 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20240417_202721.jpg
    IMG_20240417_202721.jpg
    127,7 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20240417_203420.jpg
    IMG_20240417_203420.jpg
    91,3 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
Vida deliklerini şimdi gördüm hocam :) Aslında sanki size daha önce de yazdım diye hatırlıyorum şu an, vidalı bir fan alırsanız bu sorunlarla uğraşmazsınız gibi bir şey demiştim. Vidalı fan baktınız mı hiç hocam?

@UnFrGvnG Hayır hocam kırmayın oraları, zarardan başka bir şey olmaz.

Vida deliklerini şimdi gördüm hocam :) Aslında sanki size daha önce de yazdım diye hatırlıyorum şu an, vidalı bir fan alırsanız bu sorunlarla uğraşmazsınız gibi bir şey demiştim. Vidalı fan baktınız mı hiç hocam?

Yok hiç bakmadım ama 775 pinli fanı bile 30 dükkan gezmişimdir, üç beş tane anca rast gelmişimdir.

Yani zarardan başka bir şey değil biliyorum ama masraf etmeden önce tüm çözümleri deneyeyim diyorum yani.
Az da olsa işlemci fana temas ediyor.
0.2 mm vardır o dediğim plastik yerleri fanın.
Onu kırsam tam temas eder bence.

Yok hiç bakmadım ama 775 pinli fanı bile 30 dükkan gezmişimdir, üç beş tane anca rast gelmişimdir.

Yani zarardan başka bir şey değil biliyorum ama masraf etmeden önce tüm çözümleri deneyeyim diyorum yani.
Az da olsa işlemci fana temas ediyor.
0.2 mm vardır o dediğim plastik yerleri fanın.
Onu kırsam tam temas eder bence.

Dolap - İkinci El Alışveriş şöyle bir şey lazım size hocam, Dolap indirip bunu da alıp deneyebilirsiniz.

Bu da işe yaramazsa çöpe gidecek çünkü fan.
Hiç kullanılacak durumu kalmadı.
Pinleri dönmüyor, birkaçı kırık durumda.
Halen işe yaramaz durumda da zaten belki bir ihtimal olur diyorum hocam?

Bakıyorum hemen.

Hocam fanın pinleri değiştirilir, o dert değil, hatta siz kırdıktan sonra bile o kısım değiştirilir ama gerek yok, fan işlemciye yine temas edecek ama sıkı tutmayacağından yine aynı olacak. Kasanın yan kapağından bir çubuk ile bastırılmalı fakat fanı da devirmemek gerek, çubuğun kaymaması gerek vs tehlikeli bir yöntem daha olabilir ama en sağlıklısı vidalı fan almak.

Hocam fanın pinleri değiştirilir, o dert değil, hatta siz kırdıktan sonra bile o kısım değiştirilir ama gerek yok, fan işlemciye yine temas edecek ama sıkı tutmayacağından yine aynı olacak. Kasanın yan kapağından bir çubuk ile bastırılmalı fakat fanı da devirmemek gerek, çubuğun kaymaması gerek vs tehlikeli bir yöntem daha olabilir ama en sağlıklısı vidalı fan almak.
Doğru diyorsunuz, tutacağı yoktur.
Herhangi bir sarsılmada çıkacak yerinden.
Sağlıklı bir yöntem değil benim dediğim.

Hocam ozaman ben o attığınız linkte ki fandan alayım.
Fan elime ulaşsın son denemeleride yaparız baktık olmuyor sizin en başta dediğiniz DDR3'lü hazır sisteme geçiş yapalım.

Doğru diyorsunuz, tutacağı yoktur.
Herhangi bir sarsılmada çıkacak yerinden.
Sağlıklı bir yöntem değil benim dediğim.

Hocam o zaman ben o attığınız linkte ki fandan alayım.
Fan elime ulaşsın son denemeleride yaparız baktık olmuyor sizin en başta dediğiniz DDR3'lü hazır sisteme geçiş yapalım.

Vidalı fanın işe yarayacağını düşünüyorum hocam.

Geri
Yukarı