Pentium D820 HD 5450 sistem eski oyunları oynamak için yeterli midir?

Vida girişlerinin büyüklüğünü şu şekilde gösterebilirim.
Tutar değil mi vidalı fanlar?

Vida delikleri istediği kadar büyük olsun, hocam anakartın altına bir braket koyuluyor, fanın üstündeki vidalar anakartın altındaki braketi sıkıca tutuyor, sorun olmaz. Adama hatırlatın bu arada, braketi kesinlikle unutmasın.

Vida delikleri istediği kadar büyük olsun, hocam anakartın altına bir braket koyuluyor, fanın üstündeki vidalar anakartın altındaki braketi sıkıca tutuyor, sorun olmaz. Adama hatırlatın bu arada, braketi kesinlikle unutmasın.
Hocam çok teşekkür ederim size, çok yardımcı oldunuz benim için.Çok sağolun 🥰

Hocam bir de unutmadan son bir şey soracaktım.
İlan da ki alüminyum soğutucu. Bakır soğutucuya gerek varmı sizce bu işlemci için yoksa ikiside aynı işi görür mü?

Son düzenleme:
Rica ederim hocam, bakır soğutucuya gerek yok D820 için. Hatta şöyle söyleyeyim bende de bir tane Cooler Master logolu vidalı fan vardı ve diğer bütün fanlarımdan daha iyi soğutuyordu işlemciyi :) KR03 ile yarışıyordu :)

@Yiğitt35 Hocam merhaba yeniden.
Fanı satın aldım ve bugün elime ulaştı.
Satıcı fanı ter temiz edip yollamış, kozmetik olarakta bir sorunu göremedim, braketi de üzerinde fakat 3 pin girişli fanın güç aldığı kablo. Benim anakart 4 pinli. Bir sorun olurmu?

Dosya Ekleri

• IMG_20240420_105430.jpg
    IMG_20240420_105430.jpg
    97,6 KB · Görüntüleme: 6
@Yiğitt35 Hocam merhaba yeniden.
Fanı satın aldım ve bugün elime ulaştı.
Satıcı fanı ter temiz edip yollamış, kozmetik olarak da bir sorunu göremedim, braketi de üzerinde fakat 3 pin girişli fanın güç aldığı kablo. Benim anakart 4 pinli. Bir sorun olur mu?

Olmaz hocam deneyin fanı :)

Olmaz hocam deneyin fanı :)
İşteyim şuanda hocam. Akşam eve gittiğimde hemen deneyeceğim.
Birde şu braketi anakartın altına koyup, fanı da üzerinden vidalayacağım değil mi?
Başka bir parçaya gerek yoktur galiba, bunlardan başka bir şey çıkmadı çünkü.

Dosya Ekleri

• IMG_20240420_105740.jpg
    IMG_20240420_105740.jpg
    119 KB · Görüntüleme: 7
Evet hocam o braketi vida yuvalarını büyüttüğünüz deliklere gelecek şekilde anakartın altında konumlandırıp fanın da ayaklarını onlara denk getirip sıkmanız gerek sadece.

Evet hocam o braketi vida yuvalarını büyüttüğünüz deliklere gelecek şekilde anakartın altında konumlandırıp fanın da ayaklarını onlara denk getirip sıkmanız gerek sadece.
Hocam çok teşekkür ederim size.Eve gittiğimde deneyeceğim hemen son durumu yazarım size sonra.
Güzel duruyor soğutucuda hocam, ağırda bir şey. İyi satıcıdan almışım ürünü, adam tozunu felan alıpta göndermiş. Paketlemede çok iyiydi.

Hocam çok teşekkür ederim size. Eve gittiğimde deneyeceğim hemen son durumu yazarım size sonra.
Güzel duruyor soğutucuda hocam, ağırda bir şey. İyi satıcıdan almışım ürünü, adam tozunu falan alıp da göndermiş. Paketlemede çok iyiydi.

Şimdiden merak içindeyim hocam, hayırlı olsun bu arada :)

@Yiğitt35
Bize en baştan beri vidalı fan lazımmış yahu hocam 😄😄
Öylede güzel oturdu ki yerine, fanı çektiğimde anakartıda kaldırıyor yani tam oturmuş.
Hocam size çok teşekkür ederim, çok sağolun. Bana çok yardımcı oldunuz, bana vaktinizi ayırdığınız için ayrıca teşekkür ederim.🥰🥰
Oyunları yüklemeye başlayayım ben artık :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı