Başarılı Kurulum Pentium Dual Core E5300 / Foxconn G31MXP | El Capitan

Uzun zamandır macOS kurmaya çalıştığım eski bilgisayarıma sonunda macOS'u kurabildim :D

Bios'ta Sanallaştırma Teknoloji'si seçeneğini devre dışı bıraktım, başka bir şey yapmadım.
İmajı USB'ye yazdırdım; End Random Seed hatasını almamak için gerekli dosyaları USB içerisine yerleştirdim. Kurulumda bilgisayar kendi kendine reset atıyordu. Binaries Patching bölümündeki FakeCPUID kısmını,kullandığım işlemcinin ID'si ile değiştirdim.
Bunu da halledip yüklemeye geçeyim derken yine bir hatayla karşılaştım:

VAphXo.png

Hatayı bu videodaki yapılanları yaparak çözdüm ve yükleme yapmaya başladım.

Yükleme bittikten sonra USB'de bulunan (Boot, Clover) klasörlerini EFI içine aktardım.
İnternet,ses ve ekran kartı macOS tarafından tanınmamıştı onları da hallettim.
Şu anda sistem kullanıma hazır durumda :)

System info:
Anakart: Foxconn G31MXP
İşlemci: Dual Core E5300
RAM: 4 GB
Ekran kartı: ATI Radeon 4350

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun zamandır macOS kurmaya çalıştığım eski bilgisayarıma sonunda macOS'u kurabildim :D

Bios'ta Sanallaştırma Teknoloji'si seçeneğini devre dışı bıraktım, başka bir şey yapmadım.
İmajı USB'ye yazdırdım; End Random Seed hatasını almamak için gerekli dosyaları USB içerisine yerleştirdim. Kurulumda bilgisayar kendi kendine reset atıyordu. Binaries Patching bölümündeki FakeCPUID kısmını,kullandığım işlemcinin ID'si ile değiştirdim.

VAphXo.png

Yükleme bittikten sonra USB'de bulunan (Boot, Clover) klasörlerini EFI içine aktardım.

System info:

Aynı işlemcinin E5200 versiyonu bende de var aynı hatayı alıyorum çözümleri veya konuyu buraya atar mısın?
Bilgisayar özellikleri kısmında başka işlemci gözüküyor benim işlemcim gözükmüyor.
@kaizenfhc

İmajı bir türlü USB'ye yazdıramadım. Raw halindeki imaj için Win32 Disk Imager dışında bir yazma programı önerebilir misiniz ?

VAphXo.png

System info:

Bu arada E5300'de sanallaştırma özelliği yok nasıl kapadın anlamadım.

Sonunda kurmuşsun :) Hayırlı olsun.
Teşekkür ederim 😊
Bu arada E5300'de sanallaştırma özelliği yok nasıl kapadın anlamadım.
Bios'ta Virtualization Technolgy seçeneği vardı disabled yaptım.
İmajı bir türlü USB'ye yazdıramadım. Raw halindeki imaj için Win32 Disk Imager dışında bir yazma programı önerebilir misiniz ?
TransMac işinizi görebilir.
Aynı işlemcinin E5200 versiyonu bende de var aynı hatayı alıyorum çözümleri veya konuyu buraya atar mısın?
Bilgisayar özellikleri kısmında başka işlemci gözüküyor benim işlemcim gözükmüyor.
@kaizenfhc
Karşılaştığınız hata nedir tam olarak anlamadım?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı