Pentium E2180 işlemci ile RAM uyumu

Bütçe
Farketmez

inanchey

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
945945GCMX-S2
Merhaba, elimde yıllar öncesinden kalma masaüstü bilgisayar var, çöpe atılacak kadar yavaş değil, Linux yükledim SSD taktım ve işlemci ile ilgili üzerinde ufak dokunuşlar yapmak istiyorum.
Anakart: Gigabyte 945GCMX-S2
Mevcut işlemci: Intel Pentium Dual E2180.
Bellek 4 GB.
Uyumlu işlemcilere baktığımda en yüksek F6i BIOS güncellemesiyle Intel Pentium E8600 takabildiğimi görüyorum. Bu işlemciyi taktığımda systembus 800 MT/sden 1333 MT/s e çıkıyor. Bunun için BIOS sürümünü F4'ten F6i ye yükseltmem gerektiğini anladım. Bunun ne olduğunu tam anlamamakla birlikte RAM'ler ile bir ilgisi var mı onların tipini değiştirmem gerekir mi?

Anakartım ile ilgili uyumlu işlemci sayfası:
http://www.gigabyte.com.tr/products/ajax?block=GetCpuList&id=1331

RAM bilgilerimi Linux sistem üzerinden görebildiğim için de onun görselini aşağıya bırakıyorum şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba, elimde yıllar öncesinden kalma masaüstü bilgisayar var, çöpe atılacak kadar yavaş değil, Linux yükledim SSD taktım ve işlemci ile ilgili üzerinde ufak dokunuşlar yapmak istiyorum.
Anakart: Gigabyte 945GCMX-S2
Mevcut işlemci: Intel Pentium Dual E2180.
Bellek 4 GB.
Uyumlu işlemcilere baktığımda en yüksek F6i BIOS güncellemesiyle Intel Pentium E8600 takabildiğimi görüyorum. Bu işlemciyi taktığımda systembus 800 MT/sden 1333 MT/s e çıkıyor. Bunun için BIOS sürümünü F4'ten F6i ye yükseltmem gerektiğini anladım. Bunun ne olduğunu tam anlamamakla birlikte RAM'ler ile bir ilgisi var mı onların tipini değiştirmem gerekir mi?

Anakartım ile ilgili uyumlu işlemci sayfası:
http://www.gigabyte.com.tr/products/ajax?block=GetCpuList&id=1331

RAM bilgilerimi Linux sistem üzerinden görebildiğim için de onun görselini aşağıya bırakıyorum şimdiden teşekkür ederim.
Kasayı açtım mevcut RAMin fotoğrafını da çektim şuanki RAMler bunlar, konu başlığı otomatik atmış yanlış yapmış benim sorduğum soru şu;
bu ramler ile takmayı planladığım intel dual core e8700 uyumlu olur mu?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    161,8 KB · Görüntüleme: 16
  • 0E713BBD-0F17-42EE-B994-5BD45A7EE807.jpeg
    0E713BBD-0F17-42EE-B994-5BD45A7EE807.jpeg
    224,3 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı