Pentium E2180 sistemde Windows 10'a geçilir mi?

2 GB RAM çok az. Hard disk HDD. Windows 10 kanser eder sizi.
En güzeli Windows 8.1 32 Bit size.
Makineyi güncellemeden Windows 10 zor.

Kardeşim Windows 8.1 performansına göre gayet iyi diyorum Windows 7'nin tüm sürümlerini ve Windows 8.1'in birkaç sürümünü daha önce kullanmıştım ama en performanslısı bu.

Kankam en iyisi her zaman güncel kalmak, 2 GB RAM ile geçebilirsin hiçbir sıkıntı olmaz, herkes "zor olur, olmaz, geçemezsin" gibi cümleler kurar fakat sistem gereksinimlerinde üstüne çıkarsa kullanırsın sağlam performans ayarlarıyla da güzel kullanırsın ama oyunlarda darboğaz yapıp belki kastırmaya yol açabilir ama ben oynamıyorum diyorsan pek sıkıntı olmaz.

Aynen oyun oynamıyorum zaten ben sınav öğrencisiyim o yüzden oyun falan oynamıyorum şu an.

Kankam en iyisi her zaman güncel kalmak, 2 GB RAM ile geçebilirsin hiçbir sıkıntı olmaz, herkes "zor olur, olmaz, geçemezsin" gibi cümleler kurar fakat sistem gereksinimlerinde üstüne çıkarsa kullanırsın sağlam performans ayarlarıyla da güzel kullanırsın ama oyunlarda darboğaz yapıp belki kastırmaya yol açabilir ama ben oynamıyorum diyorsan pek sıkıntı olmaz.
Hayatımda gördüğüm en berbat tavsiye olabilir. HDD ve RAM bir yana işlemcinin 15 yıllık olduğunu da hesaba katarsak 3 dakikada bilgisayar açılsa, 1 dakikada tarayıcı açılsa ki tarayıcı açıldığında muhtemel kaynak kullanımı CPU, RAM ve disk kullanımı olmak üzere sırasıyla şöyle olurdu: 90,80,100. Buna "sıkıntı olmaz." diyorsa geçebilir. YouTube'da video izlerken bile işkence çekeceğine eminim. "Windows 8.1 de yavaş." demişsin. Hatta Windows 10'da daha hızlı olduğunu söylemişsin, yeni gördüm. Uzun sürmez. Konu sahibi tabi istediğini kullanabilir, ona lafım yok ama alıntıdaki eleman bir daha tavsiye vermesin lütfen.

Hayatımda gördüğüm en berbat tavsiye olabilir. HDD ve RAM bir yana işlemcinin 15 yıllık olduğunu da hesaba katarsak 3 dakikada bilgisayar açılsa, 1 dakikada tarayıcı açılsa ki tarayıcı açıldığında muhtemel kaynak kullanımı CPU, RAM ve disk kullanımı olmak üzere sırasıyla şöyle olurdu: 90, 80,100. buna "sıkıntı olmaz." diyorsa geçebilir. YouTube'da video izlerken bile işkence çekeceğine eminim. "Windows 8.1 de yavaş." demişsin. Hatta Windows 10'da daha hızlı olduğunu söylemişsin, yeni gördüm. Uzun sürmez. Konu sahibi tabii istediğini kullanabilir, ona lafım yok ama alıntıdaki eleman bir daha tavsiye vermesin lütfen.

Buyur kardeşim değerler bunlar ve arkada: YouTube, Technopat, Instagram, Twitter, groove müzik, IDM ve belgeler açık şekilde bu kadar RAM kullanıyor. Ve de sistem şu an kasmıyor kardeşim.
technopat 2.PNG
technopat 3.PNG

Bende eski bir bilgisayar var. Ve Windows 7'den Windows 8.1'e yükselttim ve de Windows 8.1'in desteği bittiği için Windows 10'a geçmek istiyorum. Sizce geçebilir miyim?

Geçebilirsiniz. Benim rahmetli bilgisayarım da Pentium E2180'di ve Windows 10 hiç kasmadan çalışıyordu.
ramı da 2 gb idi. ekran kartı yoktu.

Buyur kardeşim değerler bunlar ve arkada: YouTube, Technopat, Instagram, Twitter, groove müzik, IDM ve belgeler açık şekilde bu kadar RAM kullanıyor. Ve de sistem şu an kasmıyor kardeşim.Eki Görüntüle 1431291Eki Görüntüle 1431292
Bir dakika benim söylediklerim güncel sürüm için geçerli. Sürüm 1607 ya da 1509'da tabiki de kaynak tüketimi daha az olacaktır. Aynı zamanda Windows 8.1 desteği sona eriyor diye Windows 10'da geçtiğiniz sürümü görünce de ayrı güldüm. Desteği seneye bitecek olan bir işletim sisteminden çıkıp Windows 10'un desteği yıllar önce biten bir sürümüne geçiş yapmışsınız. Ne desem bilemedim. Tebrik ederim, hayırlı olsun.

İşlemci tam yükte çalışacak o yüzden diyorum.

İşlemcim Windows 7'de hiçbir şey açık değil iken (boşta iken) %0. RAM ise %25 kullanıyordu. Evet kaynak tüketimi azdı ancak istediğim performansı vermiyordu. Şu an Windows 10'da ise işlemcim %6 (görev yöneticine tekrardan baktım) RAM %35 kullanıyor ve de istediğim performansı veriyor. Mesela Chrome daha hızlı açılıyor sitelerde daha hızlı gezebiliyorum.

Bir dakika benim söylediklerim güncel sürüm için geçerli. Sürüm 1607 ya da 1509'da tabii ki de kaynak tüketimi daha az olacaktır. Aynı zamanda Windows 8.1 desteği sona eriyor diye Windows 10'da geçtiğiniz sürümü görünce de ayrı güldüm. Desteği seneye bitecek olan bir işletim sisteminden çıkıp Windows 10'un desteği yıllar önce biten bir sürümüne geçiş yapmışsınız. Ne desem bilemedim. Tebrik ederim, hayırlı olsun.

Eski bir sistem kullansaydınız benim ne yaşadığımı anlardınız benim yaptığım çaresizlikten başka bir şey değil dostum.(ve gerçekten de eski W7 ve W8.1 kasıyor.)

İşlemcim Windows 7'de hiçbir şey açık değil iken (boşta iken) %0. RAM ise %25 kullanıyordu. Evet kaynak tüketimi azdı ancak istediğim performansı vermiyordu. Şu an Windows 10'da ise işlemcim %6 (görev yöneticine tekrardan baktım) RAM %35 kullanıyor ve de istediğim performansı veriyor. Mesela Chrome daha hızlı açılıyor sitelerde daha hızlı gezebiliyorum.

Eski bir sistem kullansaydınız benim ne yaşadığımı anlardınız benim yaptığım çaresizlikten başka bir şey değil dostum.(ve gerçekten de eski W7 ve W8.1 kasıyor.)
İlginç bir durummuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı