Pentium E2180 sisteme windows 8 kurulabilir mi ?

yavinas

Kilopat
Yer
İzmir
Biostar 945GC Micro 775 Ana kart
Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz İşlemci
Asus EAH5570 Series ekran kartı
1 Adet 2 gb Kingston 667 Mhz Ram
1 adet 2 gb Kingston 800 Mhz Ram

Bu sisteme Windows 8 kursam olur mu ? Şu an Xp kullanıyorum hala.

Kurarsın ama stabil çalışmaz yani tam verim alamazsın yani. Mesela windows xp iken bazı 2006 2007 oyunlarını oynuyorsundur ama windows 8 de onları da oynayamazsın. Sen en iyisi windows 7 kur.

Böyle sorular genelde Mac kısmında açılır "Bu sisteme Mac kurulabilir mi?". XP'yi Bırakmalıydın, Windows 8 kurabilirsin. :)

- - - Güncellendi - - -

Kurarsın ama stabil çalışmaz yani tam verim alamazsın yani. Mesela windows xp iken bazı 2006 2007 oyunlarını oynuyorsundur ama windows 8 de onları da oynayamazsın. Sen en iyisi windows 7 kur.

8 Ve 8.1 varken 7 öneriyorsun? :O Artık Windows 7 önermeyi bırakmanın zamanı geldi, geçiyor bile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi aslında aşağı yukarı 5 senelik bir sitem hocam modifiye ederk bu hale getirdim açıkcası. ekran kartı , ramleri ve hdd' yi değiştirdim ilk aldığımdan bu yana hala beni götürüyor. Makina 2 gün önce arıza vermeye başladı. Yeni sistem toplama isteğimi de yazdım forumda biraz para biriktirip toplayacağım inşaaallah.

- - - Güncellendi - - -

Evet ona dikkat etmedim ve geç oldu toplam 4 gb olması gerekirken şu an 3,26 gb gibi bir bölümünü kullanabiliyorum. Konu açılmış iken şunu sormak istiyorum. Makina ilk açılışta siyah ekran geliyor ekranda hiç birşey yok.Reset atıyorum 2. kez açılıyor fanların hızını gösteren o bölümde takılı kalıyor. Cpu (-) 127 C derece yazıyor o noktada kalıyor. 3 reset bu sefer klavye ve fare çalışmıyor. 4 reset sorunsuz açılıyor sebebi ne olabilir acaba sizce ?

- - - Güncellendi - - -

Sizce istem ölmüş mü ? Yeni bir makina mı toplamalıyım ? Yada 1 iki değişiklik ile daha ucuza getirerek devam edebilir miyim ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı