Pentium E5400 Tabanlı Sisteme Ekran Kartı Tavsiyesi

Games1453

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkdaşlar merhaba, yeni katıldım foruma (uzun zamandır Technopat'ı takip ediyordum). Birkaç sorum var onları sormak istiyorum. Fazla durumumuz yok o yüzden PC toplayamadım, eski PC ile idare ediyorum. Sistem;

Asus p5ld2-x/1333 anakart,
P4 e5400 2.7 ghz işlemci,
800 MHz DDR2 2*2 4 GB RAM
GT 220 1 GB 128bit (sanırım) ekran kartı var.

Sorularım şunlar;
1)SSD alsam anakartıma uyar mı (sata girişi var) ?
2) Ucuz anakartıma uyacak daha iyi bir ekran kartı alsam daha iyi oyun oynatır mı ?

Grafik fazla önemli değil. 800*600 de oynarım ama en azından 30-35 fps aldırır mı Gta 5'de ?

Son düzenleyen: Moderatör:
1)SSD kullanabilirsiniz. Fakat anakartınız Sata 2 olduğundan SSD'nin gerçek performansını alamazsınız. Bir nevi dar boğaz olur. Eğer ilerde yeni anakart alma düşünceniz var ise Sata 3 anakart ile SSD'nin gerçek performansını alırsınız.
2)Oynatır ama işlemciniz sıkıntı çıkarabilir. Alacağınız yeni karttan tam anlamıyla performans alamayabilirsiniz. Yine daha önce de dediğim gibi ileride anakart, işlemci vs. değiştirmeye niyetiniz varsa ilerisi için iyi bir yatırım olur.

Gta 5 için minimum sistem gereksinimlerinde 4 çekirdek işlemciler istenmiş. Bu sorunuzu denemeden yanıtlamak yanlış olabilir. Bu konuyla ilgili internetteki incelemelere bakarak karar verebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı