Pentium E5500 Sisteme Ekran Kartı Önerisi

orilee

Kilopat
Daha fazla  
Elimde bu sistem var. Bu sistemi orta ayarlarda oyun oynatacak düzeye nasıl getirebilirim?
Foxconn 2a8c anakart, Pentium E5500 işlemci, 2GB 1333MHz RAM (bir tane daha alacağım), 300W PSU.

qwq.png

Şu an ekran kartı yok. Bir RAM, ekran kartı ve gerekiyorsa işlemci önerir misiniz?

Elimde bu sistem var. Bu sistemi orta ayarlarda oyun oynatacak düzeye nasıl getirebilirim?
Foxconn 2a8c anakart, Pentium E5500 işlemci, 2GB 1333MHz RAM (bir tane daha alacağım), 300W PSU.

Eki Görüntüle 227643

Şu an ekran kartı yok. Bir RAM, ekran kartı ve gerekiyorsa işlemci önerir misiniz?

Aynı işlemci eski kasam da bende de mevcut. Elimde R7 240 4GB O.C modeli var. Eskisine göre 1080p de performans artışı oldu. :) Alırsanız R7 240 alın ancak 2.el alın.

E6550 Kullanıyorum oyunları düşük ayarda oynayınca darboğaz yaşanabiliyor. Maksimum ayara çekince ekran kartı kullanımı arttığı için işlemci rahatlıyor. DDR2 Lenovo LGA 775 Anakarta Maks 100TL Quad serisi mümkünse dört çekirdek işlemci önerebilecek varmı ?

E6550 Kullanıyorum oyunları düşük ayarda oynayınca darboğaz yaşanabiliyor. Maksimum ayara çekince ekran kartı kullanımı arttığı için işlemci rahatlıyor. DDR2 Lenovo LGA 775 Anakarta Maks 100TL Quad serisi mümkünse dört çekirdek işlemci önerebilecek varmı ?

Quad Q6600 alabilirsin. Fiyatı 100 TL civarı.

Son olarak işlemciden pek anlamam o yüzden soruyorum. 4 çekirdek bir işlemci ama frekansı biraz düşük bir sorun olurmu frekansının düşüklüğü ?

Şuan anakartında kullandığın işlemci Core 2 serisi. Q6600 işlemci de o anakart da çalışacaktır. 1333 veya 1066 frekans değerlerine takılma. Önemli olan hangisi daha güncel ve çekirdek sayısı. Eğer performans frekans ile ölçersek i7 işlemcilerin ilk ve ikinci nesilleri de 1333 MHZ de çalışıyor. ;) Ona o kadar takılma. Şuan ki işlemcin 1 fiziksel, 1 mantıksal. Q6600 alırsan 2 fiziksel, 2 mantıksal olacaktır. Core 2 serisi işlemci de R7 240 darboğazlık yapmayacağını düşünüyorum. Ancak işlemciyi yükseltmek oyun performansına yansıyacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı