Pentium E5700 sistemde 2 GB RAM'den 3GB RAM'e geçmek oyun performansını artırır mı?

Kerim Demirel

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamünaleyküm benim sistem özellikleri şöyle:

Intel Pentium E5700
2 GB DDR3 RAM +1 GB eklenecek
1TB 64MB hard disk
Intel G41 Express chipset ekran kartı
Windows 8.1, yarın Windows 7 yüklenecek.

Ben bu sisteme Windows 8.1'den Windows 7'ye geçsem ve 2+1 3GB RAM yapsam oyun performansım artar mı? Oynadığım oyunlar PES 6, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, GTA 3, GTA Türk ve GTA SA falan, yorumlarınızı bekliyorum 🙃

Oyun performansını en çok etkileyen, ve maalesef en cep yakan, donanım ekran kartıdır. Ekran kartı daha üst donanıma terfi etmediği sürece ram, işlemci, ssd değişimi performansı çok etkilemez. Günlük kullanım hızını ve performansını elbette arttırır ancak oyun anlamında büyük bir değişim beklemeyin. Sadece ram artışıyla sanırım maksimum 10 fps falan fark olur. O da maksimum yani.

Aleyküm selam, RAM ve ekran kartı takviyesi yapın hocam. Pek bir birşey değişmez bu hali ile.
Arkadaşlar selamünaleyküm benim sistem özellikleri şöyle:

Intel Pentium E5700
2 GB DDR3 RAM +1 GB eklenecek
1TB 64MB hard disk
Intel G41 Express chipset ekran kartı
Windows 8.1, yarın Windows 7 yüklenecek.

Ben bu sisteme Windows 8.1'den Windows 7'ye geçsem ve 2+1 3GB RAM yapsam oyun performansım artar mı? Oynadığım oyunlar PES 6, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, GTA 3, GTA Türk ve GTA SA falan, yorumlarınızı bekliyorum

Oyun performansını en çok etkileyen, ve maalesef en cep yakan, donanım ekran kartıdır. Ekran kartı daha üst donanıma terfi etmediği sürece ram, işlemci, ssd değişimi performansı çok etkilemez. Günlük kullanım hızını ve performansını elbette arttırır ancak oyun anlamında büyük bir değişim beklemeyin. Sadece ram artışıyla sanırım maksimum 10 fps falan fark olur. O da maksimum yani.
Oyundan oyuna değişir hocam o. Bende pes oynuyorum ve işlemci en önemli şey bu oyunda.

Geri
Yukarı