Çözüldü Pentium E6500 overclock sistem özelliklerinde görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Casper Neo

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, anakartım Foxconn G41 mxe MXE-K. İşlemciyi 2.93 GHz'den 3.40'a çıkarttım CPU-Z'de gözüküyor fakat sistem özelliklerinde gözükmüyor. Eskiden (Windows 7)'de gözüküyordu. Şimdi Windows 7'ye geçsem hala gözükmüyor sistem özelliklerinde.

Dosya Ekleri

• overclock.PNG
    overclock.PNG
    42,3 KB · Görüntüleme: 22
  • sistem.PNG
    sistem.PNG
    26,3 KB · Görüntüleme: 8
Çözüm
Hiçbir Windows sürümünde işlemci saat hızı anlık olarak izlenmiyor. Yanlış hatırlıyor olabilirsin.

Bilmiyorum. Ben buraya "Pentium E6500 overclock sistem özelliklerinde görünmüyor" sorunu için geldim.

Sorunumu çözdüm. C1e ve EIS Function ayarı kapattım. Kısacası BIOS'un ayarlarını kurcalayarak yaptım, ilgin için teşekkürler.
Bilgisayar özelliklerinde işlemcinin base clock (temel hız/frekans) değeri gösterilir, o değer sabittir. CPU-Z programında değişen hız görmenin sebebi kullanım oranına bağlı olarak işlemcinin saat hızının değişmesinden dolayı. CPU-Z programı işlemci saat hızını anlık olarak izler.

Yani öyle bir manzarayla karşılaşman normal. Endişe edecek bir durum yok.

Bilgisayar özelliklerinde işlemcinin base clock (temel hız/frekans) değeri gösterilir, o değer sabittir. CPU-Z programında değişen hız görmenin sebebi kullanım oranına bağlı olarak işlemcinin saat hızının değişmesinden dolayı. CPU-Z programı işlemci saat hızını anlık olarak izler.

Windows 7'de (eskiden) görmüştüm ama.

Bir de BIOS'ta işlemcinin limit CPUID maxvall kapalıydı açtım bir sıkıntı olur mu?

Hiçbir Windows sürümünde işlemci saat hızı anlık olarak izlenmiyor. Yanlış hatırlıyor olabilirsin.

Bir de BIOS'ta işlemcinin limit CPUID maxvall kapalıydı açtım bir sıkıntı olur mu?
Bilmiyorum. Ben buraya "Pentium E6500 overclock sistem özelliklerinde görünmüyor" sorunu için geldim.

Sorunumu çözdüm. C1e ve EIS Function ayarı kapattım. Kısacası BIOS'un ayarlarını kurcalayarak yaptım, ilgin için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• overclock yeni.PNG
    overclock yeni.PNG
    42,4 KB · Görüntüleme: 16
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı