Pentium E6500 R7 240 sisteme hangi işletim sistemi kurmalıyım?

Ali Sakarya

Centipat
Daha fazla  
Evet başlıkta gördüğünüz gibi, Pentium E6500 ve R7 240 bilgisayara hangi işletim sistemi kurmalıyım?
Yakın zamanda kuzenim bize yatıya kalmaya geliyor ve onunla bilgisayar oynamak için eski bilgisayarımı kurdum, ona hangi işletim sistemini kuracağımı bilmiyorum. Windows 10 64-bit kurulu bilgisayar yavaş ve donmalar yaşanıyor önerileriniz nelerdir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet başlıkta gördüğünüz gibi, Pentium E6500 ve R7 240 bilgisayara hangi işletim sistemi kurmalıyım?
Yakın zamanda kuzenim bize yatıya kalmaya geliyor ve onunla bilgisayar oynamak için eski bilgisayarımı kurdum, ona hangi işletim sistemini kuracağımı bilmiyorum. Windows 10 64-bit kurulu bilgisayar yavaş ve donmalar yaşanıyor önerileriniz nelerdir? Teşekkürler.

Windows 8.1

Windows 8.1 veya 7 kurun. Ya da hafif Linux dağıtımlarına bakın.

çok teşekkürler cevap veren herkese Windows 8.1 kuruyorum.

sizce dual boot bilgisayarı yavaşlatır mı? çünkü kuzenle minecraft windows 10 edition da oynarız o yüzden win 8.1 ve win 10 kullansam yavaşlama olurmu valorant gibi oyunları windows 8.1 de minecraft win 10 editionu da win 10 da çalıştırsam?

Son düzenleme:
Bizzat Windows 11 versiyonu kullanıyorum ve sistem 2,5 GB RAM harcıyor
Chrome şu an 500 MB harcıyor ama Chrome kapalı olunca 2,5 GBlara kadar düşüyor.
sizede windows 8.1 olan verisyonu öneririm 10 da kurabilirsiniz ama riske gerek yok

Dosya Ekleri

• w11 2.png
    w11 2.png
    55,4 KB · Görüntüleme: 10
  • w11.png
    w11.png
    109,1 KB · Görüntüleme: 11
Bizzat Windows 11 versiyonu kullanıyorum ve sistem 2,5 GB RAM harcıyor
Chrome şu an 500 MB harcıyor ama Chrome kapalı olunca 2,5 GBlara kadar düşüyor.
sizede windows 8.1 olan verisyonu öneririm 10 da kurabilirsiniz ama riske gerek yok
gözle görülür performans farkı olur mu acaba? teşekkürler 😄

Yeni konular

Geri
Yukarı