Pentium E6800 ile Windows 11'e geçilir mi?

• Konuyu başlatan Cod
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 542
RAM: 4 GB.
HDD: 298 GB.
Ekran kartı: ATI Radeon HD 6350.
VRAM: 512 MB.
İşlemci: Pentium Dual-Core E6800 3.33GHz
Bu sistem ile Windows 10'u rahat kullanıyorum Windows 11'e geçsem sıkıntı olur mu?

Ne olacak bu Windows 11 aşkınız.
O sistemle Windows 7 veya Windows 8.1 kullanmak daha mantıklı Windows 10 ve yukarısına çıkmak deli işidir.

Ben şunu anlayamıyorum. Koy USB'ye Windows 11'i. Çalıştır dene. Hoşuna gidiyorsa performansı kullanırsın. Burada biz yoruluyoruz anlatana kadar.
Beğenmezsen de USB'ye koy Windows 10'u Windows 8.1'i çak gitsin. Gayet kolay.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM: 4 GB.
HDD: 298 GB.
Ekran kartı: ATI Radeon HD 6350.
VRAM: 512 MB.
İşlemci: Pentium Dual-Core E6800 3.33GHz
Bu sistem ile Windows 10'u rahat kullanıyorum Windows 11'e geçsem sıkıntı olur mu?

Uzun zaman kullanınca sana öyle geliyor. Böyle kendi sistemine göre yavaş çalışan işletim sistemi uzun süre kullanınca hızına alışıyorsun ve rahat kullanıyorum demeni anlıyorum çünkü eskiden aynı durumu bende yaşıyordum. Asıl konuya gelecek olursak, en iyi performansı istiyorsan Windows 7 kullan. Hem performans, hem de güvenlikten ödün vermemek istiyorsan Windows 8.1 ama Windows 7'de Kaspersky + Malwarebytes indirince aynı kıvamda oluyor. Windows 7 boşta işlemci ve ram kullanımı açısından daha iyi. Şahsen benim önerim Windows 7 ama sana kalmış. Windows 11'e geçmek bu bilgisayar hayrına yapılacak bir iş değil. Geçsen bile kurulumda harcadığın zamana değmez.

Uzun zaman kullanınca sana öyle geliyor. Böyle kendi sistemine göre yavaş çalışan işletim sistemi uzun süre kullanınca hızına alışıyorsun ve rahat kullanıyorum demeni anlıyorum çünkü eskiden aynı durumu bende yaşıyordum. Asıl konuya gelecek olursak, en iyi performansı istiyorsan Windows 7 kullan. Hem performans, hem de güvenlikten ödün vermemek istiyorsan Windows 8.1 ama Windows 7'de Kaspersky + Malwarebytes indirince aynı kıvamda oluyor. Windows 7 boşta işlemci ve RAM kullanımı açısından daha iyi. Şahsen benim önerim Windows 7 ama sana kalmış. Windows 11'e geçmek bu bilgisayar hayrına yapılacak bir iş değil. Geçsen bile kurulumda harcadığın zamana değmez.

Çok haklısınız hocam para biriktirip yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Bir tane bilgisayar gördüm özelliklerini beğendim. Sizde baksanız bilgisayara.
Bilgisayar bu: Aizen I5-3470 16 Ram 500 HDD 240 SSD 4 gb Rx550 Ekran Kartı Oyuncu Pc Fiyatı - Trendyol

Çok haklısınız hocam para biriktirip yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Bir tane bilgisayar gördüm özelliklerini beğendim. Sizde baksanız bilgisayara.
Bilgisayar bu: Aizen I5-3470 16 Ram 500 HDD 240 SSD 4 gb Rx550 Ekran Kartı Oyuncu Pc Fiyatı - Trendyol

Bilgisayar özellikleri gayet hoş ama bu tarz sistemler genellikle tabiri caizse Izoly/Turbox tarzı sistemler deniliyor. Böyle bir sistemi siz ikinci el toplasanız daha ucuza gelir. Önerim herhangi bir bütçe aralığını olup ikinci el sistem önermek.

Geri
Yukarı