Pentium G2020 için ekran kartı tavsiyesi ?

UgurFLZ

Hectopat
Daha fazla  
Playstation 4 alıcağım için oyun pc si toplamayacağım. Ama varolan bilgisyarım için ekran kartına ihtiyacım var.

İşte Bilgisayarım:
---------------------------------
  • İşlemci : Intel Pentium G2020 @ 2.90GHz Ivy Bridge 22nm Teknoloji
  • RAM: 4GB Tek kanal DDR3 666 Mhz
  • HDD : 279GB Western Digital WDC WD3000JS-63PDB1
  • Anakart : ASUS . H61M-E (LGA1155)
Tercihen Crysis 2 , Battlefield 3 , Minecraft (Shader Mod) , Hitman:Absulotion gibi oyunları akıcı oynayabileceğim bir ekran kartı.

Şimdiden Teşekkür ederim..

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat belirtmediğiniz için bir limit olmadığını düşünüyorum ve benim önerim R9 295x2. :D Büyük ihtimalle darboğaz yapacaktır.
Ram belleğinizin 666Mhz olup DDR3 olduğundan emin misiniz? DDR3 belleklerde en düşük 1333 Mhz olarak biliyorum.
Ayrıca R9 280X veya GTX750ti olabilir.

Güç kaynağı belirtmemişsiniz ama adeta elektriği kolladığı için GTX 750Ti işini görecektir. Eğer 500-550W güç verebilen iyi bir PSU'ya sahipsen GTX 760 da düşünebilirsin. Ama darboğaz yaşayabilirsin belki işlemciden dolayı.

Güç kaynağı belirtmemişsiniz ama adeta elektriği kolladığı için GTX 750Ti işini görecektir. Eğer 500-550W güç verebilen iyi bir PSU'ya sahipsen GTX 760 da düşünebilirsin. Ama darboğaz yaşayabilirsin belki işlemciden dolayı.

Arkadasa katiliyorum. Islemci darbogaz yapacak gibi. Bu arada ps4'dan cok bir sey beklememeni oneririm. Bana kalirsa zamaninin PS3'u gibi olmayacak.

Bu arada Minecraft konusunda bu israrinizi anlayamiyorum. Oyun belki cagina zevk verdi ama sanki biraz eskidi ve "feym"oldu. Eger survival oyun istiyorsan Steam'e bir bakmani oneririm hocam. Bu arada istedigin oyunlar icin bu bilgisayarin parcalarini satabilir veya toplamayabilir, yerine ufak bir takviye ile bu oyunlari ps3de oynayabilirsin. Daha cok tatmin olabilirsin fakat zevkler ve renkler tartisilmaz :D

Cevapladığınız için teşekkür ederim. Öncelikle bir sorum olacak.
Güç kaynağının özelliklerini kasayı sökmeden öğrenmenin bir yolu varmı ?

Maksimum fiyatı yazmadığım için sizden özür dilerim. Öncelikle 100-500 TL arası ekran kartları olabilir.
Vatan Bilgisayarda olan bir model yazarsanız sevinirim.

Ben Ge Force GTX560 düşünmüştüm ama darboğaz konusunda şüpheliyim.

Evet, Güç Kaynağım 350 W

İlave RAM almam gerekiyorsa söyleyin

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı