Pentium G2020 sistemde görüntü gelmiyor

Sakogram

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaş ben 6-7 tane ekran kartı taktım anakartıma hepsinde de aynı sorun yaşıyorum ekranıma görüntü gelmiyor ve bu zamana kadar anakartıma hiç videokart takılmadı. Video kartsız kullanıldı. Şimdi ne yapabilirim görüntü gelmesi için?

Anakart: H61 1155 socket.
PSU: 240W.
İşlemci: Intel Pentium G2020 2.90 GHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaş ben 6-7 tane ekran kartı taktım anakartıma hepsinde de aynı sorun yaşıyorum ekranıma görüntü gelmiyor ve bu zamana kadar anakartıma hiç videokart takılmadı. Video kartsız kullanıldı. Şimdi ne yapabilirim görüntü gelmesi için?

Hocam işlemciyi çıkarıp RAM'leri ekran kartını (kısaca sadece elinizde anakart olsun) anakartın RAM slotlarına ön yüzeyine arka yüzeyine üfleyin sertce sonra yumuşak bir fırça ile temin RAM ve ekran kartının pinlerini yumuşak silgi ile silin sonrasında takın en sonunda işlemcinin altını ve slotunu iyice üfleyin ve fırça ile temizleyip PSU iyice kurdunuzdan emin olup bilgisayarı başlatın.

Ekran kartları farklı bir sistemde çalışıyor mu?

Evet çalışıyor psu gücü yetersiz kaldığı için kaynaklanabilirmi veya işlemci çünki tüm taktığım videokartlar hepside aynı sorun yaşattı ekrana görüntü gelmedi

Şuan anakartın kendisinde olan videokartla çalıştırıyorum yani kabloları direk anakarta bağlayıp çalıştırıyorum ama ekran kartı takıyorum kabloyu ekran kartına bağladığımda siyah ekran geliyor

Evet çalışıyor psu gücü yetersiz kaldığı için kaynaklanabilirmi veya işlemci çünki tüm taktığım videokartlar hepside aynı sorun yaşattı ekrana görüntü gelmedi

Şuan anakartın kendisinde olan videokartla çalıştırıyorum yani kabloları direk anakarta bağlayıp çalıştırıyorum ama ekran kartı takıyorum kabloyu ekran kartına bağladığımda siyah ekran geliyor
Taktığınız ekran kartlarının modelleri nedir?

Hocam rx570 sadece tek başına 150w zaten. İşlemciniz ve diğer parçalarınızla beraber 240w'ın yeterli olacağını sanmıyorum.

Gt 630 videokartta takmıştım oda aynı sorun yaşattı işlemci ve psu değişirsem çözülecek değil mi? Birde h61 1155 socket anakart için hangi işlemci önerirsiniz?

Geri
Yukarı