Pentium G2030, GTX 750 Ti ve H81M-DS2 Sistem Toplama

G3258 o.c yapıldıktan sonra, Gtx 980 inden tutun iyi performans verecektir. İşlemci gtx 770 ile sorunsuz oyun oynatır.
Kardeşim ben ileri ki yıllarda g3258 darboğaz yapacağını düşünüyorum. Hemde O.C yapılacağı için ömrünün kısa olma ihtimali yükselir. Onun için arkadaşa pek önermem bu işlemciyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Bilal Biçer Size katılmıyorum. G3258 basit bir o.c ile i5 seviyesine yükseliyor. Sizin yorumunuza göre üstünde k ibaresi bulunmayan i5 işlemcileri almayalım, önümüzdeki yıllarda darboğaz yapacak. İyi soğutucu ve doğru şekilde o.c yapıldıktan sonra işlemcinin ömründen pek bir şey gitmez. 1600 TL lik bir oyun bilgisayarından bahsediyoruz, olabilecek en iyi parçaları alıp ekran kartına yüklenmesi gerekir.

@Kubilay22 Üzerinde k ibaresi bulunan işlemcileri almayın demedim yanlış anlamışsın g3258 şuanki oyunlarda bile çekirdeklerini
%90 üzerinde kullanıyor sanırım o yüzden ileriki senelerde sorun yaşanabilir.Üzerinde k ibaresi bulunan işlemciler zaten çok güçlü işlemciler...

G3258' i yaklaşık 2 saattir araştırıyorum. Her oyunu oynatabiliyor. Ben memnun oldum. Almayı bile düşünüyorum şuan. R7 260x ve üstü , GTX 550 Ti gibi ekran kartı ve üst seviyelerdeki kartlarda orta ayarlarda , bazı oyunlara full bile açabiliyor. Ucuz yollu oyun bilgisayarı yapılabilir. Çözünürlük orta ayarlarda herşeyi açar. Ben R7 260x ile konbin etmeyi düşünüyorum. Zaten ilerde eğer paran olursa i7 ye bile geçebilirsin. Sonuçta 1150 anakart.

İşte bütçe sıkıntı değil ama , ben bilgisayara ufaklıktan beri para bayıldığım için. İşlemci+anakart+Ekran kartı değiştircem sadece. geri kalan parçalarım zaten 1 yıllık. Herşey güç kaynağı filanda getiyor. G2358 ucuz , ankartı ucuz. Ekran kartınada yüklenirim. Ama hep geriden geldim yani ps3 aldıktan 1 hafta sonra ps4 çıktı. Bunu alsamda gine kötü fakat şimdiki masaüstünde daha iyi olur. E6500 ölü bir işlemci. Ankart OC izin vermiyor. Olsa yakacam işlemciyi.

İşte bütçe sıkıntı değil ama , ben bilgisayara ufaklıktan beri para bayıldığım için. İşlemci+anakart+Ekran kartı değiştircem sadece. geri kalan parçalarım zaten 1 yıllık. Herşey güç kaynağı filanda getiyor. G2358 ucuz , ankartı ucuz. Ekran kartınada yüklenirim. Ama hep geriden geldim yani ps3 aldıktan 1 hafta sonra ps4 çıktı. Bunu alsamda gine kötü fakat şimdiki masaüstünde daha iyi olur. E6500 ölü bir işlemci. Ankart OC izin vermiyor. Olsa yakacam işlemciyi.

Geriden gelmek istemiyorsanız eskilik sınırındaki ürünleri almayın. Yeni ve güçlü ürünleri tercih edin böylece uzun vadede karda olursunuz ve ilerde geliştirme şansınız doğar. Eğer maddi olarak zorlanırsanız güncel ve güçlü bir işlemci alıp bir süre sonra sağlam bir ekran kartı ekleyebilirsiniz. Ekran kartı değişimi kolay ama işlemci insanı pişman edebilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı