Pentium G2030 sistem Mac OsX ile uyumlu mu ?

• Konuyu başlatan Enes/TR
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 789
E

Enes/TR

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Ben şu anki sistemime Mac OsX kurmak istiyorum ama hiç bir bilgim yok. Eski Macbook (Modeli A1181) bilgisayarımda az da olsa 1-2 yıl Mac OsX 10.4.11 kullanmıştım. Hobi olarak kullanacağım.
Sistemim:
İntel Pentium G2030 3.00Ghz
Amd Radeon Hd6570 2Gb 128bit ekran kartı
4Gb 1333mhz ram(2x2)
Asus H61m-D anakart

Bu sisteme en iyi uyabilecek hangi Mac OsX sürümünü kurmalıyım ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Peki Burak arkadaşım ilk olarak nereden başlayayım ?
İlk olarak BİOS ayarlarını yapmalısınız.

Secure Boot: Windows 8 yüklü gelen bir PC’ye sahipseniz büyük ihtimalle bu sistem, başka işletim sistemlerini kurmanızı engelleyen Secure Boot özelliğine sahip. Bu özelliği Disabled yaparak devre dışı bırakın.

CSM Module: Compatiblity Support Module, yani geriye dönük uyumluluk modu da bazen USB bellekten boot sorunlarını çözebilir. USB belllekten boot edemiyorsanız ve bilgisayarınızda bu ayar varsa Disabled ya da Enabled yaparak farklara göz atabilirsiniz.

VT-d: Genellikle işlemci özellikleri altında yer alan bu ayarı devre dışı bırakmanız (Disabled) yararınıza olacaktır.

XHCI Hand-Off : Eğer bu ayar varsa mutlaka Enabled olmalıdır.

EHCI hand-Off: Benzer şekilde bu ayar da Enabled olmalıdır.

SATA Mode: SATA mode ayarı mutlaka AHCI veya Enabled olmalıdır. IDE modunda kurulum gerçekleştiremezsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı