Pentium G3220 1500 TL'ye kadar ekran kartı tavsiyesi

gsbs1995

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci=İntel Pentium G3220 3.00 Ghz
Ram= 8 GB
Anakart=Msi H81M-P33
Güç kaynağı=Everest EPS 4900B 350 W

Önceki ekran kartım yandığı için yeni ekran kartı bakıyorum.Sisteme uygun hangi ekran kartını almam gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz?

Bu bütçeyi ekran kartına yatırmak yerine sisteme genel bir yükseltme yapmak daha tutarlı bir performans sağlar. İşlemci, güç kaynağı ve ekran kartı üçlüsünü alabilirsiniz. İkinci elden 350-450 civarına anakarta uygun bir i5 alıp yanına da RX 570 alıp kalan bütçeyle de ekonomik bir güç kaynağı alırsanız direkt olarak seviye atlarsınız. Tavsiyem bu şekilde olacaktır.

Bu tavsiyeyi bütçenize bakarak yaptım, o işlemci ve sistemin geri kalanı için uygun olacak ekran kartı için çok çok yüksek bir bütçeden bahsediyorsunuz çünkü.

PSU berbat, işlemci yetersiz. Sen gidip bu sisteme 1500 liralık ekran kartı taktığında darboğazın kralını yaşayacaksın ve de PSU zaten yetmeyecek. Hem marka olarak leş hem de W olarak çok düşük.
O sisteme ekran kartı eklemek mantıklı değil.
İkinci elden 4. nesil I5 işlemci, sıfır 500W kaliteli marka olmak üzere PSU ve de ekran kartı olarak RX570 4 GB alabilirsiniz.
İşlemci I5 4460, 4590 falan olabilir.
PSU olarak şunları tercih edebilirsiniz:
1- Sharkoon 650W SHP650 V2 80+ Güç Kaynağı
2- High Power 500W Eco Serisi 80+ Bronz Güç Kaynağı
Her ikisi de yeterlidir.
Ekran kartı olarak da RX570 4GB ITX modelini yani tek fanlı modeli 800 TL'ye sıfır bulunuyor. Çift fanlı modeller de 900-1000 TL arasında. Temiz bulursanız ikinci eli de 600 TL'ye falan bulabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı