Pentium G3258 R7 250 sistem ne kadar eder?

_karadayi66

Hectopat
Yer
FELEK.
Hayırlı sabahlar, şu anda kullandığım sistemimi komple satıp yeni sisteme geçmeyi düşünüyorum. Şu anki sistemim ne kadar eder?
Sistem özelliklerim:
-Intel Pentium Gold 3258 4.1 GHz O.C
-Anakart MSI H81M-P33 DDR3 LGA 1150.
-ASUS R7 250 2 GB DDR3 O.C
-G.Skill 4 GB 1333 MHz.
-Kllisre 8 GB 1333 MHz.
-Xigmatek 500W 80+(garanti devam ediyor.)
-Kasa: Xıgmatek Asgard Pro Pure Black Edıtıon 500w Midt Atx Siyah Kasa fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da not: Kasa ile PSU aynı değildir, PSU sonradan alınmıştır.
-SSD: JD 240LE (garantili ve şu anda sorunu yok)
-HDD: Toshiba 500 GB 7200 RPM HDD.
-Monitör: Amazon.in: Buy Philips 193V5L 18.5 inch LED Backlit Computer Monitor Online at Low Prices in India | PHILIPS Reviews & Ratings

Bütün sistemi yazdığımı düşünüyorum. Sistem 2 parça hariç hepsi Vatan Bilgisayar'dan alınmış, faturası duruyor. Kaç TL çıkar arkadaşlar sisteme?

Hocam monitörün ve az da olsa yükseltilebilecek anakartın hatırına ben 2500 TL diyorum. RAM frekansları da 1600 olabilirken 1333'de kalmış. 2800-2900 TL'ye listeleyip 2500 TL civarında pazarlıkla satabilirsiniz. Kasa ve PSU iyi ama onun dışındakileri zaten şu an toplasanız 2000 TL'ye toplanır.

Hocam monitörün ve az da olsa yükseltilebilecek anakartın hatırına ben 2500 TL diyorum. RAM frekansları da 1600 olabilirken 1333'de kalmış. 2800-2900 TL'ye listeleyip 2500 TL civarında pazarlıkla satabilirsiniz. Kasa ve PSU iyi ama onun dışındakileri zaten şu an toplasanız 2000 TL'ye toplanır.

Hocam 1600 anakart desteklese de işlemci desteklemiyor Max 1400 destekliyor bende 1400 MHz de kullanıyorum RAM'lerde uyuşmama sorunuda yok güzelce çalışıyorlar :).
4000TL civarı. Ayrıca RAM modelleri farklı lduğu için çoker.

4000 sizce fazla değil mi APU sistem alınmaz mı ayriyeten RAM'ler sorunsuz çalışıyor :).

Son düzenleme:
Hocam 1600 anakart desteklese de işlemci desteklemiyor Max 1400 destekliyor bende 1400 MHz de kullanıyorum RAM'lerde uyuşmama sorunuda yok güzelce çalışıyorlar :).

4000 sizce fazla değil mi APU sistem alınmaz mı ayriyeten RAM'ler sorunsuz çalışıyor :).
Öyleyse problem yok hocam dediğim gibi en azından 4790 gibi bir işlemci takılarak ve iyi bir ekran kartıyla iş yapabilecek bir sistem. Tahminimce bu haliyle bile e-spor oyunlarında GTA V Rainbow Six Siege gibi oyunlarda tatmin edici performans veriyordur zaten. Eğer düşünürseniz forumda parça parça da satabilirsiniz komple de satabilirsiniz. Parça parça daha hızlı satılır diye düşünüyorum.

Öyleyse problem yok hocam dediğim gibi en azından 4790 gibi bir işlemci takılarak ve iyi bir ekran kartıyla iş yapabilecek bir sistem. Tahminimce bu haliyle bile e-spor oyunlarında GTA V Tom Clancy's Rainbow Six: Siege gibi oyunlarda tatmin edici performans veriyordur zaten. Eğer düşünürseniz forumda parça parça da satabilirsiniz komple de satabilirsiniz. Parça parça daha hızlı satılır diye düşünüyorum.

Aynen öyle hocam bende çok istiyorum 4790 işlemciyi bakalım kısmet belki satmam işlemci ve ekran kartı değiştiririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı