Pentium G3258'i Overclock Edebileceğim Anakart Önerisi

fozbek

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Merhaba, AMD sistemden intel sisteme geçiş yapacağım. İşlemci olarak G3258'in bana yeterli olacağını düşünüyorum. ASUS H81M- PLUS almalı mıyım ? Plus olmayan modelle arasındaki farklar nelerdir ? Başka önereceğiniz anakart var mıdır ? Şuanda ki anakartım M5A97 LE'den geçiş yapınca nelerden feragat etmiş olacağım ? İkinci el almam mantıklı mı ?

FX serisinden Pentium a geçmenin mantıgı nedir ? Şuan ki sisteminiz nedir ? Neden geçmek istiyorsunuz ? Şuan ki işlemcinizin en düşük ihtimal FX4300 oldugunu düşünürsek gereksiz bir değişim ve para kaybı olur.

@Azz İşlemcim fx-6350. Ben sizden anakart önerisi istedim. Ne yaptığımın farkındayım.

Ben z97 chipsetli bir anakart aldım, pentiumla kullanmak için. Henüz montajı tamamlanmadı ama pek çok yerde görebilirsiniz incelemeleri. Z97 almamın sebebi ise elime para geçince i7 ye upgrade etme isteğim. Yani böyle yapın demiyorum ama fikir olur belki size

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı