Pentium G4400 CPU'ya overclock yapmak

aa12

Hectopat
Makaleler
1
Selam arkadaşlar, bu işlemciye OC yapmak istiyorum. Performansı ve darboğazı biraz da olsa arttırmak/azaltmak için.

Anakart: Z270-G.
İşlemci: Pentium G400.

Şimdi, ben anakartımın otomatik OC özelliğini kullanınca %2.5 performans artışı sağlıyorum. Ben bunu %10 yapınca ekran gelmiyor, voltajlarla hiç oynamadım. 1.104 voltaj şu an, kaça çekmem lazım?

Isınma sorunum yok.
Ya anlamıyorum. Ne zor İş bu bios ya.
16057755432051865348591.jpg

@Gurasan

Son düzenleme:
Selam arkadaşlar, bu işlemciye OC yapmak istiyorum. Performansı ve darboğazı biraz da olsa arttırmak/azaltmak için.

İşlemci: Pentium G400.

Şimdi, ben anakartımın otomatik OC özelliğini kullanınca %2.5 performans artışı sağlıyorum. Ben bunu %10 yapınca ekran gelmiyor, voltajlarla hiç oynamadım. 1.104 voltaj şu an, kaça çekmem lazım?

Isınma sorunum yok.
Ya anlamıyorum. Ne zor İş bu bios ya.
Eki Görüntüle 742809
@Gurasan
Not 2.
Sadece işlemci değil RAM'lerde hızaşırtmada önemli bir rol oynar sistem gelmemesinin sebebi bu olabilir.
Hayatımda hiç OC yapmadım. Şunu yapabilsem öyle bir rahatlıcam ki.

Neler yapmam lazım baştan söylermisiniz?

İşlemci: Pentium g400.

Isınma sorunum yok.
Ya anlamıyorum. Ne zor iş bu BIOS ya.
Eki Görüntüle 742809
@Gurasan

İşlemci'nin çarpan kilidi kapalı. Pek bir şey yapamazsınız. OC özelliği de galiba Turbo Boost frekansını açıyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı