Pentium G4400 ve R7 370 2 GB Darboğaz Sorunu

ThisisPunisher

Kilopat
Başlıkta belirttiğim işlemci ve ekran kartına sahibim. GTA5 te grafik ayarlarını çok yüksekten yükseğe düşürdüğüm an darboğaz başlıyor. Çok yüksekte ise ortalama 40 FPS veriyor. Battlefield 1'de ise ekran kartını hiç kullanmıyor. Ultra ayarlarda bile ekran kartı kullanımı %0 yazıyor hep. İşlemci değişimine kadar ufakta olsa nasıl çözerim bu darboğazı?
Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Aslında temelden bakmak lazım parçaları söküp temizleyip takın hava tutun virüs taraması yapın ve görev yöneticisinden arka planda çalışan uygulamalari sonlarınin Google Chrome özellikle driver ler güncelldir garanti ama ayar yaparken bir yerleri oynamış olabilirsiniz tüm ayarları sifirlayin msconfig ön yükleme tıklayıp çekirdek sayısı ni kontrol edin

Format atacaktım ama rufusta uefi csm yok seçeneğini seçmiştim. Sürücüleri görmedi. Diğer seçenekleride denemedim.
Virüs taeaması vs her şeyi yaptım hocam. Parçaların temizliğinide yeni yaptım. Ama çözemiyorum.

avast kurup performans testi yapın bir en çok sistemi yoran uygulamalari gösterir benim bilgisayar virüs varmış virüs programı bulandı ordan buldum güncel bir işletim sistemi indirim DVD çekin öyle format atın PSU sıkıntısı varsa oda yapar

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı