Çözüldü Pentium G4560, H310M'ye takarken BIOS Update gerektirir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Clarity

Centipat
Daha fazla  
Sıfır H310M Pro-VDH Plus anakart aldım. İşlemciyi takana kadar sorun yok ama işlemciyi taktıktan sonra PC'yi açınca 0.5sn çalışıp hemen kapanıyor.

Acaba işlemci mi sorunlu, yoksa anakart sıfır olmasından dolayı G4560 için BIOS Update mi istiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sıfır H310M Pro-VDH Plus anakart aldım. İşlemciyi takana kadar sorun yok ama işlemciyi taktıktan sonra PC'yi açınca 0.5sn çalışıp hemen kapanıyor.

Acaba işlemci mi sorunlu, yoksa anakart sıfır olmasından dolayı G4560 için BIOS Update mi istiyor?
H310 çipseti 1151 v2 soketi destekliyor. Uyumsuz.

H310 çipseti 1151 v2 soketi destekliyor. Uyumsuz.

Çözüm
H310 çipseti 1151 V2 soketi destekliyor. Uyumsuz.

Teşekkürler bu durumda iade edip H110M versiyonlarından alacağım, onlar uyumluydu bu işlemciye.

Chatgpt'ye sorayım dedim de. Bios update ile çalışmasının imkanlı olduğunu söylüyor. Doğruluğu var mıdır, iade edip yenisini beklemekle uğraşmam böylece

1680357813568.png

Son düzenleme:
Chatgpt'ye sorayım dedim de. Bios update ile çalışmasının imkanlı olduğunu söylüyor. Doğruluğu var mıdır, iade edip yenisini beklemekle uğraşmam böylece
Anakartınızın WEB sitesinden CPU Support kısmına girin. 7. nesil hiçbir işlemciyi G4560 da dahil göremeyeceksiniz. Sadece 8 ve 9. nesiller.
İşlemci içinse H110, H170, B150, Z170, B250, Z270 çipsetleri destekliyor. En ucuzunu alın geçin yatırım yapılmaz o nesillere. H110 öneririm yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı