Pentium G6400 kurgu için alınır mı?

En az i5 ya da Ryzen 5 düşünün. Bütçeniz yoksa da zarar etmeyin böyle işlemciler alarak.
Bir de neden 2 farklı tarayıcı kullanıyorsunuz ki? Ne gereği var.

Alternatif olarak 10. Nesil Intel® Core™ i3 10100 İşlemci düşündüm o uygun mudur?
Her işlemciyle kurgu yaparsın. Ama işlemcinin gücüne göre Render süresi uzar. Çalışırken kasılmalar olur. İ3 10100 ile yüksek çözünürlüklü bol efektli karmaşık edit işlerini yapamazsın.

Çok fazla bir bütçem yok temel tasarım ve kurgu için bilgisayar alacağım, tasarım daha ağırlıklı çalışacağım, piyasayı çok bilmiyorum ama şuan bana en iyi gelen Casper Nirvana N200 gibi geldi yakın bütçeye önerebileceğiniz bilgisayar var mı? dediğim gibi çok efektli çalışmalar yapmayacağım photoshop, illustrator gibi programlar ağırlıkta olacak çalışmalarımda

Çok fazla bir bütçem yok temel tasarım ve kurgu için bilgisayar alacağım, tasarım daha ağırlıklı çalışacağım, piyasayı çok bilmiyorum ama şu an bana en iyi gelen Casper Nirvana N200 gibi geldi yakın bütçeye önerebileceğiniz bilgisayar var mı? Dediğim gibi çok efektli çalışmalar yapmayacağım Photoshop, Illustrator gibi programlar ağırlıkta olacak çalışmalarımda

Ryzen'ya da Athlon al derim.

Ben sizi uyarayım en kötü i5 ve 8 GB RAM lazım tabii bir de SSD yoksa çok çekersiniz.
Samsung SSD'ye sahibim 256GB, bilgisayarı aldıktan sonra 1-2 ay içerisinde RAM takviyesi yapabilirim şuanda max 3000 lira bütçem var ve temel işleri çıkaracak bir bilgisayar bakınıyorum.

Geri
Yukarı