Pentium G860 sistem yükseltme

Atakan18

Hectopat
Daha fazla  
DxDiag raporu:

Pc_specs.txt

Kısaca yazacak olursam da:
  • 4 GB RAM
  • Intel Pentium G860 3.00 GHz işlemci
  • Ekran kartı şu an yok onboard çalışıyor
  • 240 Watt FSP250-50Hmn Marka PSU
  • IPXSB-H61 model anakart

Bütçem değişebilir fakat bilgisayarım çok eski olduğu için fazla yatırım yapmak da istemiyorum açıkcası.

Son düzenleyen: Moderatör:
DxDiag raporu:

Pc_specs.txt

Kısaca yazacak olursam da:
  • 4 GB RAM
  • Intel Pentium G860 3.00 GHz işlemci
  • Ekran kartı şu an yok onboard çalışıyor
  • 240 Watt FSP250-50Hmn Marka PSU
  • IPXSB-H61 model anakart

Bütçem değişebilir fakat bilgisayarım çok eski olduğu için fazla yatırım yapmak da istemiyorum açıkcası.
RAM tek slot 4 GB mı 2*2 GB mı?

İşlemcinizi i7 2600 yapmanızı öneririm.

RAM miktarınızı 8GB (2X4GB) yapmanızı öneririm.

Ekran kartınızı GTX 1060 6GB yapmanızı öneriririm.

Bunların hepsini yapmanız için de öncelikle güç kaynağınızı değiştirmenizi ve yerine 500-600 wattlık ve 80+ bir güç kaynağı almanızı öneririm.

Anakartınız konusunda da sizi uyarmak isterim bilindik bir marka değil sorun çıkarması çok olası bir ihtimal yerine msi veya asus anakart almanızı öneririm.

Ama benim şahsi fikrim elinizdeki bu sistemi satıp daha iyi bir performans veren başka bir ikinci el sistem almanızdır malum sıfır fiyatlar eskisi gibi değil artık.

İşlemcinizi i7 2600 yapmanızı öneririm.

RAM miktarınızı 8GB (2X4GB) yapmanızı öneririm.

Ekran kartınızı GTX 1060 6GB yapmanızı öneriririm.

Bunların hepsini yapmanız için de öncelikle güç kaynağınızı değiştirmenizi ve yerine 500-600 wattlık ve 80+ bir güç kaynağı almanızı öneririm.

Anakartınız konusunda da sizi uyarmak isterim bilindik bir marka değil sorun çıkarması çok olası bir ihtimal yerine msi veya asus anakart almanızı öneririm.

Ama benim şahsi fikrim elinizdeki bu sistemi satıp daha iyi bir performans veren başka bir ikinci el sistem almanızdır malum sıfır fiyatlar eskisi gibi değil artık.
Öhm, arkadaşımız çok masraf yapmamak istediğini söylemiş fakat 1060 6GB nedir yavaş ya :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı