Pentium - GT 710 sistemde Windows 8.1 32 Bit çalışır mı?

Mbappee

Decapat
Yer
Denizli
Bir yakınıma temiz kurulum yapacağım ilk öncelikle Windows 7 kurmamı söyledi fakat Windows 8.1'in daha iyi olduğunu söyledim. Aklımda Windows 8.1 SL sürümünü kurmak var. İki seçenek var 64 Bit ve 32 Bit olarak hangisi daha az bilgisayarı yoruyorsa onu yükleyeceğim. Kulanan kişi Web'den oyun falan oynayacak. Bilgisayar özelliklerini fazla hatırlamıyorum. İnternette 2 GB ve altı için 32 Bit'in daha iyi olduğu söyleniyor. Bir sıkıntı olur mu?
Intel Pentium işlemci (modelini hatırlamıyorum)
2 GB RAM.
GT 710.
HDD.

Windows 8.1 EIP 32-bit öneririm o sisteme, olur gider. Linux Mint XFCE'ye de bakılabilir. Bir sıkıntı olmaz muhtemelen diye düşünüyorum. Bir de gereksiz hizmetleri kapatıp öyle kullanılabilir diye düşünüyorum.

RAM'i 4 GB veya daha fazla yapabilirsen 64-bit kurulabilir şu anki haline de 64-bit kurulabilir ama yorulmaması adına 32-bit olarak kurun şu anlık.

Windows 8.1 EIP 32-bit öneririm o sisteme, olur gider. Linux Mint XFCE'ye de bakılabilir. Bir sıkıntı olmaz muhtemelen diye düşünüyorum. Bir de gereksiz hizmetleri kapatıp öyle kullanılabilir diye düşünüyorum.

RAM'i 4 GB veya daha fazla yapabilirsen 64-bit kurulabilir şu anki haline de 64-bit kurulabilir ama yorulmaması adın 32-bit olarak kurun şu anlık.

Yoğun kullanılacağını tahmin etmiyorum. Linux bilgileri yoktur tahminen ki benim de yok hiç bulaşmayayım o işe.

64 Bit kurun ama tavsiyem RAM'i 4 GB yapıp Windows 10 kurmak.

Sistem yoğun kullanılmayacak ek olarak 32 Bit olmaz mı? Hem sistemde SSD olmadığı Windows 10 mantıksız bence.

Yoğun kullanılacağını tahmin etmiyorum. Linux bilgileri yoktur tahminen ki benim de yok hiç bulaşmayayım o işe.

Sistem yoğun kullanılmayacak ek olarak 32 Bit olmaz mı? Hem sistemde SSD olmadığı Windows 10 mantıksız bence.

32 Bit konusunda siz bilirsiniz ama tavsiyem 64 Bit kurun 32 Bit geçerliliği artık yok bazı uygulamalar 32 Bit'te çalışmayabilir üstelik Windows 10 SSD şartı yok HDD ile de gayet hızlı kullanılabilir.

32 Bit konusunda siz bilirsiniz ama tavsiyem 64 Bit kurun 32 Bit geçerliliği artık yok bazı uygulamalar 32 Bit'te çalışmayabilir üstelik Windows 10 SSD şartı yok HDD ile de gayet hızlı kullanılabilir.

2 GB RAM'le Windows 10 akmaz. 64 Bit 2 GB RAM sıkıntı olur mu? Bilgisayarın 64 Bit destekleyip desteklemediğini nereden öğrenirim?

Zaten.

2 GB RAM'le Windows 10 akmaz. 64 Bit 2 GB RAM sıkıntı olur mu? Bilgisayarın 64 Bit destekleyip desteklemediğini nereden öğrenirim?

2 GB RAM ile Windows 10 kullanın demedim RAM'i mümkünse 4 GB yapıp Windows 10 kurun dedim. 8.1 64 Bit 2 GB RAM ile sıkıntı olmaz tabii çok fazla oyun oynamayacaksanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı