Pentium işlemciye 750 Ti

ismaiilaksu

Kilopat
Daha fazla  
Pentium g620 işlemcim ve 9800gt ekran kartım var. Ekran kartımın yerine gtx 750 ti takmak gibi bi fikrim var işlemcinin yetmeyeceğini biliyorum ama bu işlemi yapmış olsak performans artışı kendini belli edecek düzeyde olur mu sormak istedim.

Son düzenleme:
Asus P8H61-M LX 1155 pin olduğu için işlemci seçimi de zor biraz 500 tl bi bütçe var sadece işlemci veya işlemci + anakart için

İşlemci ve anakart 500 TLden fazla tutar sana sadece işlemci kafi.

İkince el düşünürsen şu çok iyi duruyor İNTEL İ5 3570K 3.40 GHZ 6 MB İŞLEMCİ - İşlemci ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 231324565

Sıfır bunu alabilirsin INTEL Core i3-3250 LGA 1155 3MB 3.5GHz Çift Çekirdekli İşlemci (Ivy Bridge) - Bilgisayar Bileşenleri

Son düzenleme:
Dediğin gibi temiz ikinci el almak daha mantıklı. i3 lerede baktım ama ne kadar götürür çünkü biraz ileri zaman içinde kullanışlı olsun istiyorum bikaç yıl gibi teşekkürler öneriler için.

Pentium g620 işlemcim ve 9800gt ekran kartım var. Ekran kartımın yerine gtx 750 ti takmak gibi bi fikrim var işlemcinin yetmeyeceğini biliyorum ama bu işlemi yapmış olsak performans artışı kendini belli edecek düzeyde olur mu sormak istedim.

Ben darboğaz yapacağını sanmıyorum teknopat ekibi Titan X ve G3258 ile bile darboğaz yaşamadılar. Sadece bazı oyunlar en az 4 çekirdekli işlemci istiyor. Eğer korsan oynuyorsan onlarında fixleri mevcut :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben darboğaz yapacağını sanmıyorum teknopat ekibi Titan X ve G3258 ile bile darboğaz yaşamadılar. Sadece bazı oyunlar en az 4 çekirdekli işlemci istiyor. Eğer korsan oynuyorsan onlarında fixleri mevcut :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Orası öyle ama bende ki işlemci baya alt seviyelerde g3258 overclockla dar boğaz olmaktan kurtuluyo benim işlemcimle arasında baya fark var düşüncen için teşekkürler

Birde şuan sadece ekran kartı almak gibi fikrim, işlemci kafamda yoktu. Cidden performansı daha aşağıya çeker mi ya da daha ucuz yolla o ekran kartıyla darboğaz sorununu çözebilir miyiz? Tabi biraz da doların düşmesini bekliycem.

Orası öyle ama bende ki işlemci baya alt seviyelerde g3258 overclockla dar boğaz olmaktan kurtuluyo benim işlemcimle arasında baya fark var düşüncen için teşekkürler

Birde şuan sadece ekran kartı almak gibi fikrim, işlemci kafamda yoktu. Cidden performansı daha aşağıya çeker mi ya da daha ucuz yolla o ekran kartıyla darboğaz sorununu çözebilir miyiz? Tabi biraz da doların düşmesini bekliycem.

Bence bekle bütçen uygun konuma geldiğinde yeni nesil bir sistem topla burda darboğaz olup olmayacağının garantisini sana kimse veremez.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı