Pentium M 735 laptopa Pentium M 780 takılır mı?

yiğit_varol

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim elimde Casper HW1 Windows XP laptop var ekran kartı RAM gayet yeterli ama işlemci yetmiyor. Firefox'tan YouTube'a bile çok zor giriyor. Ben de macun yenileyeyim derken işlemcinin çıkarılabilir olduğunu fark ettim. Peki buna işlemci Update oluyor mu?

Genellikle laptoplarda parça değişimi biraz sıkıntılı, ama takılacaksa da nesilleri aynı olmalı diye biliyorum. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltirse memnun olurum.

Genellikle laptoplarda parça değişimi biraz sıkıntılı, ama takılacaksa da nesilleri aynı olmalı diye biliyorum. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltirse memnun olurum.
İnternetden işlemcinin fiyatına baktım 25-30TL arası bulunuyor.Evde 2 bilgisayar var masaüstü olan RX550 Xeon falan bu buda böyle bir çöp iyi olanı abim kullanıyor bu tarihi eserde bana kalıyor en azından biraz hızlansın istiyorum.

İnternetden işlemcinin fiyatına baktım 25-30TL arası bulunuyor. Evde 2 bilgisayar var masaüstü olan RX550 Xeon falan bu bu da böyle bir çöp iyi olanı abim kullanıyor bu tarihi eserde bana kalıyor en azından biraz hızlansın istiyorum.

Laptopunuzda SSD yoksa SSD takarak bir miktar hızlandırabilirsiniz.

Arkadaşlar benim elimde Casper HW1 Windows XP laptop var ekran kartı RAM gayet yeterli ama işlemci yetmiyor. Firefox'tan YouTube'a bile çok zor giriyor. Ben de macun yenileyeyim derken işlemcinin çıkarılabilir olduğunu fark ettim. Peki buna işlemci Update oluyor mu?

Anakart ve soketin işlemciyi desteklemesi gerekiyor ve desteklese bile işlemden sonra çalışmayabilir. Pentium m 780 AliExpress'den alsan çok pahalıya geliyor çalışacağının garantisi yok ve ısınır. Önerim onun yerine 54TL Pentium m 750 alın onu takın. Bir de video izlerken kasıyorsa H264ify eklentisini tarayıcınıza ekleyin eklentiyi açın orada "block 60 FPS video" yazar onu tikleyin kasması gidebilir.

Laptopunuzda SSD yoksa SSD takarak bir miktar hızlandırabilirsiniz.

SSD takması mantıksız olur büyük ihtimal laptop SATA değil IDE gene takabilse bile SSD yavaş çalışır.

Geri
Yukarı