Pentium P6100 sisteme Windows 10 vs 8.1

Erdal2121

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
120 GB SSD
İşlemci
Intel Pentium P6100
Hangisini önerirsiniz? Windows 8.1 mi Windows 10 mu? Not PC eski.

Pardon Windows 10 mu Windows 8.1 mi?

Dosya Ekleri

• özelikler.PNG
    özelikler.PNG
    62,5 KB · Görüntüleme: 21
Bence yanılıyorsunuz benim arkadaşımdada aynı işlemci var ve gayet akıcı çalışıyor fikriniz benim için değerli ama bence yanılıyorsunuz.

Hızlıyı kullanmadan yavaşın yavaş olduğunu anlamayazsın. Müsait bir anında deneme şansı elde edersen farkı ilk kullanımlarda anlarsın.

Windows 8.1 embedded sürümü birçok gereksiz uygulamadan arındırılmış sade ve hızlı bir Windows deneyimi yaşatır, HDD kullanan bilgisayarlar için aşırı hızlıdır.

Windows 10 1607 sürümü gereksiz hizmetler kapatıldığı zaman çok düşük bir bellek kullanımına sahiptir. Stabil ve kararlıdır, HDD ile çok güzel bir şekilde calışır.

Her zaman güncel Windows daha iyidir, ama güncel donanımlarda.

Sistemin hakkında soru sormuşsun, fikrimi söyledim ama sen yanıldığımı söyledin.

Sorunun cevabını biliyorsan bu konuyu acman mantıksızdı.
Takıldığın bir yer olursa sor danış fikir al.

4.png

Resimde 8 GB bellek var, bellek ne kadar düşük olursa kullanım daha da düşük olacaktır.

1607 eski bilgisayarlarda Windows 10 kullanmak için güzel bir yoldur. Gereksiz hizmetleri ve gizlilik seçeneklerini nasıl kapatacağınız Technopat sitesinde yer almaktadır.

Son düzenleme:
10 kur ama kodlarla falan etkinleştirme yapma, adam akıllı hantallaşır. Key almayacaksan kişiselleştirme ayarlarını hemen yap saydamlığı falan kapat daha akıcı olur. Bir kaç saate etkinleştir yazısı gelir kişiselleştirme yapamazsın.

Hızlıyı kullanmadan yavaşın yavaş olduğunu anlamayazsın. Müsait bir anında deneme şansı elde edersen farkı ilk kullanımlarda anlarsın.

Windows 8.1 embedded sürümü birçok gereksiz uygulamadan arındırılmış sade ve hızlı bir Windows deneyimi yaşatır, HDD kullanan bilgisayarlar için aşırı hızlıdır.

Windows 10 1607 sürümü gereksiz hizmetler kapatıldığı zaman çok düşük bir bellek kullanımına sahiptir. Stabil ve kararlıdır, HDD ile çok güzel bir şekilde calışır.

Her zaman güncel Windows daha iyidir, ama güncel donanımlarda.

Sistemin hakkında soru sormuşsun, fikrimi söyledim ama sen yanıldığımı söyledin.

Sorunun cevabını biliyorsan bu konuyu acman mantıksızdı.
Takıldığın bir yer olursa sor danış fikir al.

Eki Görüntüle 1423771

Resimde 8 GB bellek var, bellek ne kadar düşük olursa kullanım daha da düşük olacaktır.

1607 eski bilgisayarlarda Windows 10 kullanmak için güzel bir yoldur. Gereksiz hizmetleri ve gizlilik seçeneklerini nasıl kapatacağınız Technopat sitesinde yer almaktadır.

Benim amacım zaten fikir almak ama kendi fikrimide söylemek yorumun için teşekkürler biz bu sürümü nereden bulacağız bunu da söylersen sevinirim.

Geri
Yukarı