Pentium sisteme RAM yükseltmesi yapılırsa performans artışı olur mu?

kereemsyn

Centipat
Yer
Niğde
Daha fazla  
Sistemim bu şekilde: Intel(r) Pentium(R) D CPU 2.80GHz-2 GB RAM-825 MB ekran kartı var. Ekran kartı olarak GeForce 7300 le. 2 GB RAM az geldiği için 2 GB RAM daha takmak istiyorum çok anlamıyorum bu işlerden ama oyun performansında falan artış olur mu? Yoksa 4 GB RAM olunca hiçbir şey değişmez mi? Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim bu şekilde: Intel(r) Pentium(R) D CPU 2.80GHz-2 GB RAM-825 MB ekran kartı var. Ekran kartı olarak GeForce 7300 le. 2 GB RAM az geldiği için 2 GB RAM daha takmak istiyorum çok anlamıyorum bu işlerden ama oyun performansında falan artış olur mu? Yoksa 4 GB RAM olunca hiçbir şey değişmez mi? Cevaplarınızı bekliyorum.

Cogu oyunda artis saglarsınız.

Oyunlarda RAM miktarının FPS artışı sağlaması için, hem işlemci, hem de ekran kartı başarılı olmalı ki RAM darboğaz'a sebep olsun. Yani, şuanki sisteminizi ayağa kaldırmak istiyorsanız, RAM arttırmaktan fazlası gerek. İşlemci ve Ekran kartı büyük rol oynar, onları değiştirdikten sonrasında RAM yükseltimi yaparsanız güzel bir performans artışı kazanırsınız.

Benim eski GTX 450 ekran kartlı bilgisayarda değişim görmüştüm 10 FPS artış oldu Minecraft'ta.

2'den 4E gecince.
GTS 450 ekran kartı ile 7300LE arasında muazzam performans farkı var. Konuyu açan arkadaşın sisteminde de bir GTS 450 söz konusu olsaydı evet, dediğiniz gibi belki FPS artışı da gözlemlenebilirdi ancak arkadaşın ekran kartı aşırı kötü. O yüzden işlemci ve ekran kartına öncelik vermesi gerekir.

Geri
Yukarı