Pentium T4200 işlemci nasıldır?

471153

Hectopat
HP laptop kullanıyorum işlemcisi hakkında ne diyorsunuz çok mu eski bir işlemci?

Snapshot_21-07-14_22-29-45.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanına göre eh işte idi.
Ama şimdi ölmüş bir işlemci bana göre. (bir zamanlar 7600t kullandım çok darboğaz yaptı)
Bir de "t" model olduğu için daha da düşüyor değeri.
Bencede kötü bir işlemci şu zamanda. Günlük işler ve WoT Blitz falan oynatıyor o kadar :( T model ne oluyor hocam ?

"T" model tasaruf odaklı işlemcilerden en performanslı olan.
Kısaca normal "m" "h" "F" nazaran daha az pil tüketir ve daha güçsüzdür ama "L" "u" ya da nazaran daha güçlü işlemcidir.
Hocam peki bu işlemci için yapılabilecek bir şey var mıdır performans artışı için sanmıyorum ama Overclock yapabilir miyim.

Hocam peki bu işlemci için yapılabilecek bir şey var mıdır performans artışı için sanmıyorum ama overclock yapabilir miyim?

Overclock tabii yapabilirsin.
Ama normalde sıcaklık değerleri yüksek ise yapman veya aşırıya kaçman taktirde PC ölür.
Bazı işlemcilerde kendi hızlarını geçedebiliyor pil ayarlarından performans seçersen artabilir.
Benim işlemci i5 3437u ve 1.9 GHz ama performansta 2.69 çalışıyor.

Overclock tabii yapabilirsin.
Ama normalde sıcaklık değerleri yüksek ise yapman veya aşırıya kaçman taktirde PC ölür.
Bazı işlemcilerde kendi hızlarını geçedebiliyor pil ayarlarından performans seçersen artabilir.
Benim işlemci i5 3437u ve 1.9 GHz ama performansta 2.69 çalışıyor.
Performansta o kadar fark koyması süpermiş cidden. Isınma problemi olacağını sanmıyorum hocam yeni termal macun değiştim. Daha önce de hiç Overclock yapmadım bir araştırayım nasıl yapılıyormuş. Sizce değeri kaça kadar çıkar Overclock yaparsam ?

Performansta o kadar fark koyması süpermiş cidden. Isınma problemi olacağını sanmıyorum hocam yeni termal macun değiştim. Daha önce de hiç overclock yapmadım bir araştırayım nasıl yapılıyormuş. Sizce değeri kaça kadar çıkar overclock yaparsam?

Bilmiyorum bende hiç overlock yapmadım, bilgili bir kişiye sormanız daha iyi olur.
Bir de zaten tasaruf odaklı işlemciler o farklar vermeleri normal, adı üstünde tasaruf modunda olduğundan dolayı yavaş çalışır normalde, kapatınca da hızlanır.

Geri
Yukarı