Çözüldü Pentoo Linux "Bu paket maskedi indirilemez" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Daha fazla  
Gentoo tabanlı Pentoo kullanıyorum. Steam indirirken bu paket maskedi indirilemez diye hata veriyor. Nasıl indiririm?

Dostum, bu da sorun mu ya ? Linux öğrenmeye çalışıyorum. Önüme çıkan hatalar bilgisayar bilgimi geliştirecek.

Çok basit bir şey gibi anlatıyordun program kurmayı ondan dedim.

Kanka Pentoo Linux'ta farklı ki, benim kullandığım dağıtım ileri seviye Linux bilgisi isteyen bir dağıtım zaten. Başlangıç seviye dağıtım kullanırsan görürsün nasıl kolay olduğunu.

Dostum, bu da sorun mu ya ? Linux öğrenmeye çalışıyorum. Önüme çıkan hatalar bilgisayar bilgimi geliştirecek.

Maskeli stabilite, guvenlik gibi sebeplerden indirilmesi izne baglanmis paketlerdir. Maskelenmis paketleri kurmak için emerge komutunun sonuna --autounmask getirip ardindan dispatch-conf ile konfigurasyon degisikligini onaylamalisin. Bunlari yaptiktan sonra tekrar emerge komutunu vermen gerekiyor.

Maskeli stabilite, guvenlik gibi sebeplerden indirilmesi izne baglanmis paketlerdir. Maskelenmis paketleri kurmak için emerge komutunun sonuna --autounmask getirip ardindan dispatch-conf ile konfigurasyon degisikligini onaylamalisin.

Çözdüm hocam o sorunu @Linuxginar hocam sayesinde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…