Gentoo Linux ev internetini görmüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kernelginar

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
19
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop: ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323
İşlemci: i5-10300H
Ekran kartı: GTX 1650
RAM: 8 GB 3200 MHz DDR4 Laptop
Dahili Depolama: Intel SSDPEKNU512GZ
Meslek
Öğrenci
Merhabalar.

Gentoo Linux kurdum. Fakat ev içindeki interneti görmüyor. Kendim telefondan internet paylaşınca görüyor.
NetworkManager ve wpa_supplicant bunları kurdum.

@433815, @Linuxginar, @404631, @OzgunP

Şifreleme yöntemini WPA2 yap. @gen2 hocama teşekkür edersin olursa :)

Bağlanma sorunu yok aslında, kablosuz ağ bağlanacağı aygıtı görmüyor. Bunu jenerik sebebi kanal desteği, yani modem büyük ihtimalle 12. ve 13. kanalda, ama regdomain Türkiye olarak ayarlanmadığı için, bu kanallardaki cihaz görünmüyordur. Ya regdomain olarak TR ayarlanacak ya da modem 1-11 arası bir kanala elle alınacak.

Bağlanma sorunu yok aslında, kablosuz ağ bağlanacağı aygıtı görmüyor. Bunu jenerik sebebi kanal desteği, yani modem büyük ihtimalle 12. ve 13. kanalda, ama regdomain Türkiye olarak ayarlanmadığı için, bu kanallardaki cihaz görünmüyordur. Ya regdomain olarak TR ayarlanacak ya da modem 1-11 arası bir kanala elle alınacak.

Hocam şunu da belirteyim. Bilgisayarı açmadım ama hatırladığım kadarıyla, net.wlan0 başlatılmıyor. 3 tane hata veriyor. Daha bilgisayarı açmadığım için bakamıyorum. Birazdan açıp geri dönüş sağlayacağım.
Ekran görüntüsü_2022-04-13_20-01-18.png

Wpa GUI ile dediğim gibi kendi açtığım internete bağlanabiliyorum ama ev interneti konusunda resimde olduğu gibi scanning diyor ve kalıyor.
@OzgunP
Hocam EndeavourOS'e döndüm. İleride olurda geri dönüp bu sorunu yaşarsam tekrar konu açarım.
Konu kapanabilir.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı