Peppermint Nasıl Kurulur?

Daha fazla  
Merhaba. Peppermint kurmak istedim. 80 GB bir alanım var oraya kuracağım. Ne yapmam lazım?

20220810_233721.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapıp sonraki dedim ve bu çıktı.Eki Görüntüle 1481367
Yeni bölüm oluşturunca başta EFI için alan oluşturmadı mı?
Geri dönüp biz oluşturalım o zaman.
80GB'yi silelim.
300MB'lik yeni bölüm oluşturup dosya tipi olarak (seçeneklerde varsa) EFI seçelim yoksa FAT32 olabilir. Bağlama noktası boot/EFI olsun.
Kalan diğer boşluğu yeni bölüm yapıp
Dosya tipi olarak ext4, bağlama noktası "/" seçip devam edelim.

Geri dönüp biz oluşturalım o zaman.
80GB'yi silelim.
300MB'lik yeni bölüm oluşturup dosya tipi olarak (seçeneklerde varsa) EFI seçelim yoksa FAT32 olabilir. Bağlama noktası boot/EFI olsun.
Kalan diğer boşluğu yeni bölüm yapıp
Dosya tipi olarak ext4, bağlama noktası "/" seçip devam edelim.
Tamam hocam deniyorum.

@izmirkartali Kusura bakmayın hocam sabaha kaldı iş. Dediğinizi yaptım. Böyle 2 alan oluşturdum.
20220811_073751.jpg

Sonrasın da ileri dedim yine aynı hatayı verdi ama yine de ilerledim. Bakalım ne olacak.

Son düzenleme:
Sistem eski tip BIOS mu yani MBR mi? Yoksa yeni tip BIOS yani UEFI mi? @Dr Drake Ramoray

MBR sistemde de aynı hatayı veriyor. Calamares işte, sadece bilgisayarın yeni tip BIOS'sa EFI partion oluştur diye hatırlarma uyarısı veriyor.

Umarım sorun olmamıştır, sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. @Dr Drake Ramoray

Son düzenleme:
Sistem eski tip BIOS mu yani MBR mi? Yoksa yeni tip BIOS yani UEFI mi? @Dr Drake Ramoray

MBR sistemde de aynı hatayı veriyor. Calamares işte, sadece bilgisayarın yeni tip BIOS'sa EFI partion oluştur diye hatırlarma uyarısı veriyor.

Umarım sorun olmamıştır, sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. @Dr Drake Ramoray

Uefi desteği var hocam. Windows kurulumlarımda da hep gpt formatında kurulum yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı