Performans açısından Windows 11 vs 10

Windows 10 ile performans aralarında fazla fark yoksa Windows 11 geçmeyi düşünmüyorum. Performans olarak hangisi daha önde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 ile performans aralarında fazla fark yoksa Windows 11 geçmeyi düşünmüyorum. Performans olarak hangisi daha önde?

Dev sürümündeyken geçtim. İlk başlarda iyiydi fakat birkaç ay sonra bozdu. Mesela görev çubuğunda takvim var ya, ona tıklayınca bilgisayar donuyordu 2-3 saniye sonra geçiyordu tekrar basınca açılıyordu. Bu tarz hataları vardı. Ama Windows 11 tamamen çıkınca bu tarz hatalar olmaz. Performans bakımından hiç değişiklik göremedim. Belki 1-2 FPS oynamıştır. Oynayışa etki ettiğini göremedim ben. Şu an geri windows 10'a geçtim. En azından donmalar, küçük bug'lar yok.

Daha Windows 11 tam çıkmadı ama benim düşünceme göre daha yavaş olacaktır çünkü Microsoft bu sefer de arka planda çalışacak herkesin istemediği özellikleri koymayı bırakmamış, büyük ihtimal bu tip arka planda çalışan servisler Windows 11'de daha fazla olacağı için büyük ihtimal boştayken daha çok yük bindirecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı