Performans Alamıyorum

ramoolife

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Kocaeli,Gölcük
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhabalar Benim bilgisayar sistemim öyle çok şahane bişey değildir,fazlada bilgisayardan anlamadığım için soruyorum bilgisayar kasamda ekran kartı yoktur O/B felan yazıyordu bende bi arkadaştan ikinci el ekran kartı aldım , kasaya taktığımda sıkıntı çıkmadı ekrana görüntü veriyor ama oyunlardaki kasmalar yine olduğu gibi kaldı ondan sonra güncelleştirmesini , driver'ını indirdim kurdum herşey olduğu gibi ama yinede basit oyunlarda bile kasma problemi yaşıyorum sorunun güç kaynağında olduğunu söylüyolardı 250W güç kaynağı var değiştirsem farkı olurmu ?

Euro Truck bi ihtimalde Minecraftı oynatabilecek bir kart. İşlemcinin fanına bak çalışıyormu diye, kasanın içini iyice temizle, işlemcinin termal macununu yenile. Daha sonra Başlata girip arama çubuuna msconfig yaz, başlatma sekmesine gel. Orda antivirüs haricinde gereksiz duran program varsa tikini kaldır, uygula. Hizmetlere girip tüm microsoft hizmetleri gizliyken tümünü devre dışı bıraka tıkla. Bilgisayar simgesine sağ tık özellikler, gelişmiş sistem ayarları, gelişmişten performansın altında yazan ayara tıkla daha sonra en iyi performans için ayarlaya tıklayıp uygula. HDD de boş yer yoksa biraz yer aç. Şimdilik aklıma bu kadar çözüm geliyor. Güç kaynağıyla bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Sistemin eski yeni bir sistem almalısın. Yukarıda yazdıklarım bilgisayarın performansını bir nebze olsun arttıracaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buda senin kartının minecraft testi.

Ram DDR3 değildir. DDR2 olması lazım. Ayrıca sistemin çok eski. Kasma yaşaman normal.
Sistemim çok eski değil açıkçası,2013 yılında Casper'ın son modellerinde en uygun fiyatlısını aldık sadece fiyat yüzünden eski görünüyor anakartın üzerinde DDR3 yazıyor zaten

Euro Truck bi ihtimalde Minecraftı oynatabilecek bir kart. İşlemcinin fanına bak çalışıyormu diye, kasanın içini iyice temizle, işlemcinin termal macununu yenile. Daha sonra Başlata girip arama çubuuna msconfig yaz, başlatma sekmesine gel. Orda antivirüs haricinde gereksiz duran program varsa tikini kaldır, uygula. Hizmetlere girip tüm microsoft hizmetleri gizliyken tümünü devre dışı bıraka tıkla. Bilgisayar simgesine sağ tık özellikler, gelişmiş sistem ayarları, gelişmişten performansın altında yazan ayara tıkla daha sonra en iyi performans için ayarlaya tıklayıp uygula. HDD de boş yer yoksa biraz yer aç. Şimdilik aklıma bu kadar çözüm geliyor. Güç kaynağıyla bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Sistemin eski yeni bir sistem almalısın. Yukarıda yazdıklarım bilgisayarın performansını bir nebze olsun arttıracaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buda senin kartının minecraft testi.
kardeş kasanın içinde iki tane soğutma sistemi vardı ben iki tane daha ekledim ve 4 soğutucuyla gayet iyi soğuyor zaten takmamada gerek yoktu çünkü hiç ama hiç ısınmıyordu kasanın içi yazları uzun saatler oynamama rağmen kasanın içine sıkça bakardım ve buz gibiydi arada temizliğinide yapıyorum tabiki ama dediğin termal macunu yenileyecem önerin için sağol :)

He unutmadan bir daha bilgisayar alacaksan marka bilgisayar alma, şuan olduğu gibi performans düşüklüğü yaşarsın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı