Performans amaçlı RX 560X mi Vega 8 mi kullanılmalı?

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar Acer Nitro 5 kullanıyorum, özellikleri:
  • RX560X - Vega 8.
  • 8 RAM.
  • Ryzen 3550h işlemci.

Ben hangi ekran kartını kullandığını görüntü ayarları-grafik ayarları kısmından yüksek performans (RX560X) seçip yapıyorum ve oyunlar RX560X ekran kartı ile açılıyor fakat foruma birisi yazmış ki bende de Vega 3 ve 530 var fakat oyunları Vega 3 ile başlattığım zaman daha iyi FPS ve performans alıyorum demiş ve bu olay da benim aklımı karıştırdı. Bende de Vega 8 var ben de APU kartıyla açsam daha iyi FPS ve performans sağlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen pek sanmam. Ancak yine de denemekten zarar gelmez, bir deneyin derim.

Arkadaşlar Acer Nitro 5 kullanıyorum, özellikleri:
  • RX560X - Vega 8.
  • 8 RAM.
  • Ryzen 3550h işlemci.

Ben hangi ekran kartını kullandığını görüntü ayarları-grafik ayarları kısmından yüksek performans (RX560X) seçip yapıyorum ve oyunlar RX560X ekran kartı ile açılıyor fakat foruma birisi yazmış ki bende de Vega 3 ve 530 var fakat oyunları Vega 3 ile başlattığım zaman daha iyi FPS ve performans alıyorum demiş ve bu olay da benim aklımı karıştırdı. Bende de Vega 8 var ben de APU kartıyla açsam daha iyi FPS ve performans sağlar mı?

Ne güzel harici ekran kartınız var işte niye Vega 8 kullanmaya çalışıyorsunuz ki? Dahili ekran kartlarının performansı genel olarak harici kartlardan daha düşüktür zaten siz bunu deneyerek anlamışsınız.

Yasaklı site
Vega 8’in eşdeğer olduğu kart RX 550’dir. RX 560’la daha fazla FPS alırsınız.
Ekran görüntüsü 2021-03-26 092721.jpg

Geri
Yukarı