Performans geliştirici ve bilgisayar sağlığı

Bayram Reis

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
3060ti 8gb Ryzen 7 5700X ddr4 3.40 GHz 16+16 gb ram 3200MHz 1tb + 1tb ssd
Meslek
Yazılımcı/Yayıncı
Merhaba ben bayram demir, bilişimciyim. Bir proje üzerinde çalışıyorum ve sizlerden de öneri almak istiyorum. Bir Console uygulaması geliştireceğim. Bu uygulamanın görevi bilgisayardaki gereksiz hizmetleri, gereksiz Regedit'leri ve bazı olay zamanlayıcılarını bozukları düzeltmek, gereksizleri silmek/durdurmak/devredışı bırakmak, eksikleri eklemeye yarıyan bir uygulama olacak. Evet bu size de hoşnut gelebilir. Çünkü şu an böyle bir uygulama yok veya benzer olanların birçoğu performans arttırma niyetine bilgisayara virüs bulaştırıyor. Sizden istediğim:
Bilgisayarda kodlar ile değiştirebileceğim sağlıklı yapabileceğim bütün önerilerinizi yazın. Ancak yazarken başkasının yazmadığına dikkat edin!

Son düzenleyen: Moderatör:
Temp klasörünü silebilir, Geri Dönüşüm Kutusu boşaltılabilir. Güç ayarlarından performans moduna alınabilir. Bundan kesin emin değilim fakat yapılabiliyorsa windows üzerindeki boş animasyonlar kapatılabilir. Ram hafızası temizlenebilir.

Temp klasörünü silebilir, Geri Dönüşüm Kutusu boşaltılabilir. Güç ayarlarından performans moduna alınabilir. Bundan kesin emin değilim fakat yapılabiliyorsa windows üzerindeki boş animasyonlar kapatılabilir. Ram hafızası temizlenebilir.
Evet mantıklı. Bunlar en temel şeyler A' dan Z' ye çoğunu biliyorum. Fakat yinede herkesin önermesini istiyorum ki belki bilmediğimde vardır. Kodlarla bunları yapabilirsem iyi olur. fakat zor olucak☺️

Yeni konular

Geri
Yukarı