Performans için farklı Windows 10 versiyonları kullanılmalı mı?

DemirBey154

Hectopat
Merhaba çoğunlukla CS, Valorant gibi FPS oyunları oynuyorum FPS düşüşü probleminden dolayı yakın zamanda format atmayı düşünüyorum fakat biraz araştırdım ve Windows 10'un birçok farklı modifye versiyonu ile karşılaştım Ghost spectre, ReviOS gibi ama bunlarda legal olmadığı için güvenlik riski çok yüksek. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Windows 10 kurup manuel olarak elimden gelenleri devre dışı mı bırakmalıyım yoksa modifye versiyonlarımı kullanmalıyım aranızda kullananlar varsa yorumlarını almak isterim şimdiden teşekkürler.

Not: Tek amacım kurduğum işletim sistemi ile oyunları tam performans oynamak.

2015 sürümünü kullanabilirsiniz. Performans olarak gayet hızlı.
Modifiyeli olanları hiç tavsiye etmem. Güvenlik açıkları, hatalar olabilir.

Sistem güçlüyse Pro/Home fark etmiyor aslında, daha sonrasında ise belirttiğiniz şekilde gereksiz hizmet ve telemtry vb gibi sistemin boşta aniden işlemci kullanımını dalgalandırabilecek ıvır zıvır öğeleri manuel bir biçimde devre dışı bırakmanız en sağlıklısı, kendim öyle kullanıyorum, aşırı memnunum.

Aşağıdaki video yardımcı olabilir, keza bu noktada şu ana kadarki karşılaştığım en temiz kurulum yapan adamlardan biri:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem güçlüyse Pro/Home fark etmiyor aslında, daha sonrasında ise belirttiğiniz şekilde gereksiz hizmet ve telemtry vb gibi sistemin boşta aniden işlemci kullanımını dalgalandırabilecek ıvır zıvır öğeleri manuel bir biçimde devre dışı bırakmanız en sağlıklısı, kendim öyle kullanıyorum, aşırı memnunum.

Aşağıdaki video yardımcı olabilir, keza bu noktada şu ana kadarki karşılaştığım en temiz kurulum yapan adamlardan biri:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Kardeşim direkt git Windows 7 kur. CS GO, Valorant gibi oyun oynuyorsan, modifiyeli işletim sistemi kullanacaksan.
Fakat şöyle bir problem var afox h61 anakartım var driver ını bulamıyorum haliyle biosuda güncelleyemiyorum

Aynı kişinin buna benzer 2 videosu daha var sizce hangisini tercih etmeliyim

Son düzenleme:
@DemirBey154 , önceki mesajımdaki videoyu incelemeniz yeterli, diğer gönderdikleriniz Windows Server ve BIOS optimizasyonu için olanlar.

Anakartınız için Afox'un kendi resmi sayfasına baktım, anakartları için resmi bir sürücü desteği yok görünüyor ama zaten Windows 10; kurulum sonrası çipset vb gibi sürücüleri otomatik olarak tanıyor zaten, sorun olmaz o.

Son düzenleme:
@DemirBey154 , önceki mesajımdaki videoyu incelemeniz yeterli, diğer gönderdikleriniz Windows Server ve BIOS optimizasyonu için olanlar.

Anakartınız için Afox'un kendi resmi sayfasına baktım, anakartları için resmi bir sürücü desteği yok görünüyor ama zaten Windows 10 kurulum sonrası çipset vb gibi sürücüleri otomatik olarak tanıyor zaten, sorun olmaz o.
sizinle iletişime geçme şansım varmı kafaya koydum format atıcam fakat nolur ne olmaz hem sistem farkı hemde video ingilizce kesin bi sıkıntı çıkar

Geri
Yukarı