Performans kaybı yaşamadan gürültü engelleme nasıl yapılır?

inolodbrok

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i5-12600KF 3.70GHz 10 Çekirdek 20MB L3 + Cooler Master Liquid ML120L

Anakart: Asus Prime H610M-K D4 Intel H610 Soket 1700 DDR4 3200MHz mATX Gaming

Ekran Kartı: Asus ProArt GeForce RTX 4060 8 GB GDDR6 128Bit Gaming

Ram: Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming

SSD: Team MP33 Pro 512GB 2400/2100MB/s NVMe PCIe Gen3x4 M.2 SSD

Kasa: FSP CMT 218 650W 80+ 4x120mm Fixed RGB Fan Temperli Cam USB 3.0 Mesh
Ekran kartım RTX 4060, 16 GB RAM'im var. Mikrofon olarak Logitech C170 Webcam'in mikrofonunu kullanıyorum çünkü yeni aldığım kasada mikrofon ve hoparlörün tek girişte olduğu AUX girişi yok ama kulaklığımda tek çıkış var. Oyun içi konuşulması gereken korku - bulmaca gibi oyunlarda mikrofonum çevredeki gürültüleri oldukça fazla alıyor. NVIDIA Broadcast kullanmayı düşündüm ama kullananların performasta düşüş yaşadığını okudum. Kullanan varsa deneyimlerini yazabilir mi ya da önerebileceğiniz performansı etkilemeyen ve sesimi kesmeden karşıya aktarabilecek bir program var mı?

Mikrofonun yazılımında gürültü engelleme özelliği var mı?

Bir de mikrofonunuzun ses düzeyini biraz azaltarak arkadan gelen ses düzeyini bir nebze de olsa azaltabilirsiniz. Denetim masasından yapılıyor.

Herkesin sistemi farklı, biri gürültü engellemeyi açar FPS düşmez sen açarsın düşer. Elinde kart varken neden denemiyorsun düşüp düşmediğini? Ayrıca rekabetçi oyunlarda düşeceğini sanmıyorum zira NVIDIA Broadcast gürültü engellemeyi ekran kartı aracılığı ile yapıyor ve rekabetçi oyunlarda çoğunlukla işlemci daha çok ekran kartı daha az kullanılır. Kısacası FPS o kadarda düşmez tahminimce. Ama hikayeli oyunlarda bilemiyorum belki gerçekten düşüş yapıyor olabilir.

Mikrofonun yazılımında gürültü engelleme özelliği var mı?

Bir de mikrofonunuzun ses düzeyini biraz azaltarak arkadan gelen ses düzeyini bir nebze de olsa azaltabilirsiniz. Denetim masasından yapılıyor.
Yazılımda ses ile alakalı hiç bir ayar yok. Eski bir kamera.

Yeni konular

Geri
Yukarı