Çözüldü Performans sayaçları ve temel sistem aygıtı güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

otto_kahn

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartı
GTX 1080
Anakart
KLLISRE X99-B5
İşlemci
XEON E5-2696V3
Merhaba,
Xeon E5-2696V3 işlemcim ve Kllisre X99-B5 anakart ile aygıt yönetisinde şöyle bir şey ile karşılaşıyorum.

1672349838613.png

Anakartın driverını bulamadım ve kuramadım. GTX 1080 ekran kartı ile kullanıyorum. Uygulamalarda sıcaklıklar çok iyi fakat AIDA64 kararlılık testinde starta bastığım an bilgisayar donuyor. Ne yapmalıyım?

Çözüm
Otomatik sürücü kuran programlar genelde en son versiyonu kurar.

Örneğin :
Intel Management Engine için MEI DRIVER Ver:11.0.0.1172 yerine MEI DRIVER Ver:10 arayın.
Hocam bu sitedeki değil mi?

Burada sadece en son sürüm var ama hangisini indireceğimi bulamadım. x99 yok.

Örneğin :
Intel Management Engine için MEI DRIVER Ver:11.0.0.1172 yerine MEI DRIVER Ver:10 arayın.
Hocam çıkamadım işin içinden. Intel driver support assistant kurdum ama o da şöyle diyor ;

Sisteminiz için kullanılabilir desteklenen bir sürücü veya yazılım güncellemesi bulunmuyor.​

BIOS
Sürüm
5.11
Tarih
9.12.2021
ANAKART
Üretici
KLLISRE
Model
X99-B5
Sürüm
V1.1
İŞLETİM SİSTEMİ
Sürüm
Microsoft Windows 11 Pro (64 bit)
Sürüm (Yapı Numarası)
Bilinmeyen

ÇÖZÜLDÜ

En başta yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
Driver identifier programını kurdum. Bunun gibi bir çok program kurmuştum. Bu program tanınmayan aygıtları gördü ve hepsinin driverını kendisi bulup link olarak verdi. Galiba 70 tane vardı, bir tanesini kurdum ve aygıt yöneticisine baktım, Bilinmeyen aygıt kalmadı.

AIDA64 Programında yine donuyor bilgisayar. Kasadan kapatmak zorunda kalıyorum.

Aradan yaklaşık 3 ay geçti, bilgisayarıma format attıktan sonra tekrar aynısı oldu. Çözümü ararken buraya yazdığımı buldum ve burdan bakarak yaptım.
Chipset ve İntel Management Egine için olan sürücülerin eski sürümlerini bulup deneyin.

Windows 10 için olanı Windows 11'e kurun.

Büyük ihtimal doğru sürücüleri yükleyince sorun çözülecektir.
Chipset'in bulabildiğim neredeyse tüm sürümlerini denedim ama aygıt yöneticisinde hala fotoğraftaki gibi gözüküyor.

Otomatik sürücü bulan 2-3 program kurdum, otomatik ve manuel olarak sürücüleri tekrar kurdum fakat düzelmedi. Şimdi format attım. Bir türlü yapamıyorum. Sanırım işlemci stabil çalışmıyor. AIDA64 testinde starta basınca bilgisayar donuyor.

Son düzenleme:
Chipset'in bulabildiğim neredeyse tüm sürümlerini denedim ama aygıt yöneticisinde hala fotoğraftaki gibi gözüküyor.

Otomatik sürücü bulan 2-3 program kurdum, otomatik ve manuel olarak sürücüleri tekrar kurdum fakat düzelmedi. Şimdi format attım. Bir türlü yapamıyorum. Sanırım işlemci stabil çalışmıyor. AIDA64 testinde starta basınca bilgisayar donuyor.

Örneğin :

Örneğin :
Hocam bu sitedeki değil mi?

Burada sadece en son sürüm var ama hangisini indireceğimi bulamadım. x99 yok.

Örneğin :
Hocam çıkamadım işin içinden. Intel driver support assistant kurdum ama o da şöyle diyor ;

Sisteminiz için kullanılabilir desteklenen bir sürücü veya yazılım güncellemesi bulunmuyor.​

BIOS
Sürüm
5.11
Tarih
9.12.2021
ANAKART
Üretici
KLLISRE
Model
X99-B5
Sürüm
V1.1
İŞLETİM SİSTEMİ
Sürüm
Microsoft Windows 11 Pro (64 bit)
Sürüm (Yapı Numarası)
Bilinmeyen

ÇÖZÜLDÜ

En başta yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
Driver identifier programını kurdum. Bunun gibi bir çok program kurmuştum. Bu program tanınmayan aygıtları gördü ve hepsinin driverını kendisi bulup link olarak verdi. Galiba 70 tane vardı, bir tanesini kurdum ve aygıt yöneticisine baktım, Bilinmeyen aygıt kalmadı.

AIDA64 Programında yine donuyor bilgisayar. Kasadan kapatmak zorunda kalıyorum.

Aradan yaklaşık 3 ay geçti, bilgisayarıma format attıktan sonra tekrar aynısı oldu. Çözümü ararken buraya yazdığımı buldum ve burdan bakarak yaptım.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı