Performanslı Windows 8.1 sürümü önerisi

Win 8.1 SL kurdum. Fazla değil mi? Gereksiz bazı şeyler CPU ve RAM'i çok kullanıyor. Şimdi oyun performansına bakacağım, olmadı sizin dediklerinizi yaparım. Bir de Windows 10'dan kalan ender çok şey var.

Eki Görüntüle 1058579
Benim önerdiğim 8.1'i kurarsanız 600-700 MB kullanır boşta.

Son düzenleyen: Moderatör:
8.1 Pro kullanıyorum, hantal bir laptopa verebileceğim en güzel hediye buydu galiba 😀 Gerçekten çok iyi. Düşük donanımlı bir sisteme sahipseniz 8.1 Pro kullanabilirsiniz. Kurulumu çevrimdışı yaparsınız, hesap bağlantınız olmaz ve OneDrive vs uygulamaları kaldırıp en son ise StartisBack kurulumu yaparak keyfi sürülebilir.
1.PNG

Benim önerdiğim 8.1 kurarsanız 600-700 MB kullanır boşta.

Başlat menüsü sevmiyorum. Başka tür bulursan seninkini yükleyeceğim. Metro olması zorunlu değil Windows 10 gibi de olur.

8.1 Pro kullanıyorum, hantal bir laptopa verebileceğim en güzel hediye buydu galiba 😀 Gerçekten çok iyi. Düşük donanımlı bir sisteme sahipseniz 8.1 Pro kullanabilirsiniz. Kurulumu çevrimdışı yaparsınız, hesap bağlantınız olmaz ve OneDrive vs uygulamaları kaldırıp en son ise StartisBack kurulumu yaparak keyfi sürülebilir.
Eki Görüntüle 1058783

Aynı cevap senin için de geçerli.

Windows 8.1 sl performance Edition sürümünü kullanabilirsin.

Bakacağım.

Şu Windows Search hizmetini kapatabilirsin. RAM kullanımı X64 için normal gibi ama.

Tamam.

RAM kullanımı normal. Daha düşürmek istiyorsan SysMain ve Windows Search'ı kapatabilirsin.

Tamam.
Bana böyle Windows 7'ye benzemeyen lazım. Şu an Windows 8.1 SL ama daha demin ekran gitti. 1024'e gibi çözünürlük oldu nedense.

Eki Görüntüle 1058783

RAM kullanımına bakabilir miyim sistem boşta?

Güzel, performansına bakayim, performans yerini göreyim.

Tamam, ne indireyim? Yeter ki Windows 7'ye benzeyen tarafı olmasın Windows 8.1'in. Bir de HDD var.
8.1 Pro'yu bu adresten indirebilirsin.

Tür: Windows Final.
Versiyon: Windows 8.1.
Sürüm: 8.1 Pro + Core.
Dil: Türkçe.
Mimari: x64 veya x32 (Bilgisayarınız kaç bit ise).

Ama kurduktan sonra manuel olarak gereksiz hizmetleri kapatmalı ve varsayılan gereksiz sistem uygulamalarını kaldırmalısın. Unutma, 8.1 Kurulumunda key ister, key olmadan kurulum yapamazsın, kurulum esnasında aşağıda verdiğim keyleri deneyebilirsin. Eğer çalışmazlarsa telefon üzerinden daha fazla kurulum keyi bulabilirsin ama çalışacaktır.

XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB
GBFNG-2X3TC-8R27F-RMKYB-JK7QT

Eğer başlat menüsünde metro stil istemiyorsan bu adresten StartisBack programını indirip klasik özelleştirilebilir başlat menüsünü kurabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı