Performax PSU kötü mü?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Performax'ın 650w bronze PSU'sunu kullanıyorum ama markaya herkes yan gözle bakmış. Neden kötüleniyor bu kadar? Değiştirmeye gerek var mı?

PSU'yu PSU yapan bir firmadan almanızı öneririm. FSP çok iyi bu alanda.

Hocam patlama derken mecazi anlamda mı?
Hayır, gerçek manada, iç yapılarının kalitesizliğinden dolayı basit bir elektrik kesintisinde bile patlama riski oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda ne demek istediğim anlatılmış, bu arada Gigabyte diye iyi zannetmeyin, bu da kalitesiz modellerden biri.

En büyük sıkıntısı, iç yapısını bilmiyor oluşumuz. ASUS gibi Seasonic'e yaptırmışlarsa ne güzel ama fiyatından yola çıkarsak bunun mümkün olmadığı gözüküyor. Haliyle alt seviye bir üretim bandında oluşturularak marka basıldığını anlamak güç değil. Bu açıdan güven verir bir yanı yok. Bu tür güç kaynaklarını UPS ile kullanmak daha mantıklı olur. Ama UPS fiyatları da az olmadığına göre global anlamda başarılı bir ürüne geçmek daha ucuz ve güvenilir olacaktır.

Kullandığım psu bu sitede koruması olduğu yazıyor da bilemedim.
Sadece verdikleri garanti süresi bile kaliteyi açıklıyor. Birçok firma en kalitesiz PSU'ları için bile 5 yıl verirken, hatta Seasonic gibi firmalar 10 yıl gibi bir süre verirken bunlar 2 yıl gibi komik bir süre vermiş. Ayrıca 80+ gibi sertifikaların sahteleri artık çok yaygın ve iç yapısı iyi olmadığı sürece korumaların pek bir anlamı kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı