PES 13 VRAM hatası

ibrahim_bl11

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Biliyorum, bu konuyla ilgili yığınla problem yaşayanlar var ancak yaşadığım sorun biraz daha farklı ve incelediğim bütün kaynaklar/ videolar aynı kapıya çıkıyor.

Öncelikle sistem özelliklerim:
  • Grundig GNB 1588 B1 i5 laptop;
  • Intel Core i5 3210M işlemci
  • NVIDIA GeForce GT740M 1 GB, 64 Bit ekran kartı
  • Goldkey 1333 MHz, 4 GB tek kanal RAM bellek
  • Samsung 870 EVO 500 GB SSD
  • Quanta TWD/TBD anakart

Sorunum PES 13'ün VRAM hatası:'(

1-) Birinci fotoğraf; PES 13 ayarlarını açmaya çalışırken oluyor, "tamam" seçeneğine basarsan açılıyor fakat ben bu hatayı istemiyorum

2-) İkinci fotoğraf; GPU olarak GT740M yazmasına karşın kırmızı şekilde görünüyor ve "yapılamıyor" yazıyor, aynı şekilde VRAM kısmında sadece "32 MB" yazıyor, bunun düzeltilmesini istiyorum

3-) Üçüncü fotoğraf; en fazla 1280 X 720 çözünürlük seçilebiliyor ve görüntü kalitesi olarak "düşük" ayarlardan başka ayar yani "orta" ya da "yüksek" seçemiyorum

4-) Dördüncü fotoğraf; oyunu açmaya çalıştığımda bu hatayı görüyorum, "yoksay" diyorum, oyuna giriyor fakat sorunları aşağıya yazıyorum:

Yönetici olarak çalıştırıyorum, kitserver kullanıyorum, uyumluluk modu açık, ayarlar>grafik ayarları kısımından GT740M seçili durumda, NVIDIA Denetim Masası'ndan gerekli ayarlar yapılmış durumda

Oyundan atma sorunu kesinlikle yok, siyah ekran hatası yok ancak maç yaparken donmalar/takılmalar oluyor

Not: Portikal 20/21 transfer yaması, stadyum yaması, oyuncu yüzü yaması, forma yaması kullanıyorum

Umarım çok karışık yazmamışımdır, yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler şimdiden:')

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1852).png
    Ekran Görüntüsü (1852).png
    1,7 MB · Görüntüleme: 46
  • Ekran Görüntüsü (1853).png
    Ekran Görüntüsü (1853).png
    1,4 MB · Görüntüleme: 43
  • Ekran Görüntüsü (1854).png
    Ekran Görüntüsü (1854).png
    1,4 MB · Görüntüleme: 37
  • Ekran Görüntüsü (1855).png
    Ekran Görüntüsü (1855).png
    1,6 MB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Biliyorum, bu konuyla ilgili yığınla problem yaşayanlar var ancak yaşadığım sorun biraz daha farklı ve incelediğim bütün kaynaklar/ videolar aynı kapıya çıkıyor.

Öncelikle sistem özelliklerim:
  • Grundig GNB 1588 B1 i5 laptop;
  • Intel Core i5 3210M işlemci.
  • NVIDIA GeForce GT740M 1 GB, 64 Bit ekran kartı.
  • Goldkey 1333 MHz, 4 GB tek kanal RAM bellek.
  • Samsung 870 EVO 500 GB SSD.
  • Quanta TWD/TBD anakart.

Sorunum PES 13'ün VRAM hatası:'(

1-) birinci fotoğraf; PES 13 ayarlarını açmaya çalışırken oluyor, "tamam" seçeneğine basarsan açılıyor fakat ben bu hatayı istemiyorum.

2-) ikinci fotoğraf; GPU olarak GT740M yazmasına karşın kırmızı şekilde görünüyor ve "yapılamıyor" yazıyor, aynı şekilde VRAM kısmında sadece "32 MB" yazıyor, bunun düzeltilmesini istiyorum.

3-) üçüncü fotoğraf; en fazla 1280 X 720 çözünürlük seçilebiliyor ve görüntü kalitesi olarak "düşük" ayarlardan başka ayar yani "orta" ya da "yüksek" seçemiyorum.

4-) dördüncü fotoğraf; oyunu açmaya çalıştığımda bu hatayı görüyorum, "yoksay" diyorum, oyuna giriyor fakat sorunları aşağıya yazıyorum:

Yönetici olarak çalıştırıyorum, kitserver kullanıyorum, uyumluluk modu açık, ayarlar>grafik ayarları kısımından GT740M seçili durumda, NVIDIA Denetim Masası'ndan gerekli ayarlar yapılmış durumda.

Oyundan atma sorunu kesinlikle yok, siyah ekran hatası yok ancak maç yaparken donmalar/takılmalar oluyor.

Not: Portikal 20/21 transfer yaması, stadyum yaması, oyuncu yüzü yaması, forma yaması kullanıyorum.

Umarım çok karışık yazmamışımdır, yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler şimdiden:')

Korsan oyun büyük ihtimal. Bu hatalar normal korsanda.

Geri
Yukarı