Pes 2014 HD Graphics Kullanma Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ddenizz

Hectopat
Daha düne kadar çalışan pes 2014 bugün donarak maç yapıyor ve bu kasma bitmiyor. Normalde ekran kartım aşağıdaki resim gibi biliyorum ekran kartım kötü ama pes'i kaldıracak kadar iyi ve pes'i oynuyordum ve donmayarak fakat şimdi pes 2014 normal ekran kartımı değilde Intel'inkini almış. Bütün olay aşağıdaki resimde bu olayı çözmüştüm ama yine oldu.

Bilgisayarımın markası: Asus K53SV

eW2JjE.png

Normalde bilgisayarım bundan daha iyi.

Aşağıdaki resimde gerçek özellikler:

xVp4mq.png

Oyun orijinal mi ? Sürücüler güncel mi ? Oyununuz güncel mi ?

Oyun sahte. Sürücüler Ge Force experience programını kullanıyorum ama orijinal oyunlar için ideal ayar yapıyor. Fakat bende iki tane orijinal var ve Pes 2014 sahte. Oyun güncelleme yapmıyor sahte olduğu için.

Oyun harici ekran kartını görmüyor, yani işlemcideki grafik kartını tanılıyor ve bu sebeple de açılmıyor. Harici ekran kartını aktif etmek gerek.

Nvidia Denetim Masası'na girip şu yolları izleyin:

1- 3D Ayarları
2- 3D Ayarlarının Yönetilmesi
3- Gelen ekranda "Genel Ayarlar" ve "Program Ayarları" adlı sekmeler bulunacak. Bunlardan "Program Ayarları"nı seçin.
4- Ekle butonuna basıp oynayacağınız oyunun giriş dosyasını (.exe dosyasını) seçin
5- "Bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin" yazılı yerden "Yüksek performanslı NVIDIA işlemicisi" bölümünü seçin ve sağ altta çıkan Uygula butonuna basın.

Sorun çözülmüş olmalı. Çözülmedi ise Burak Alkan'ın da dediği gibi yine Denetim Masası'ndan Masasüstü menüsünden "Bağlam Menüsüne Grafik işlemci ile çalıştır" Seçeneğini ekle yazısına tıklayın. Yanında tik işaretinin olduğundan emin olun ve oyunlara girerken sağ tık yapıp "Grafik işlemci ile çalıştır" bölümünden "Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi"ne basın. Oyuna girmiş olacak.

Sorun çözülmediği taktirde Intel ve Nvidia Grafik işlemcilerinin sürücülerini(driverlarını) silip sırayla Intel ve Nvidia'nın sisteminiz için en güncel sürümlerini yükleyin ve söylediğim yolları tekrar deneyin. Sorun çözülmemiş ise oyun korsandır diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia denetim masasını aç oradan 3D Ayarlarının Yönetilmesi ni seç program ekle de pesi ekle yüksek performans ı seç.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı