PES 2016 Görüşleri

Gallagher

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu konuda PES 2016 hakkında görüşlerimi belirteceğim. Bu yıl fikirler çok karışık, bir kitle beğenmişken, bir kitle ise çamura sokup duruyor bunun sadece fanboyluk olduğunu veya hiç oynamadıklarını ezbere konuştuklarını düşünüyorum. Oyunda bir önceki oyuna göre müthiş gelişme var. Öncelikle yüz grafikleri harika, oynanış daha güzel hale gelmiş, dönüşler, hantallık giderilmiş. Analig'le başladım ilk maçıma Analig arayüzü mükemmel detaylandırılmış. Defanslar çok güzel, bazen öyle bir hamle yapıyolar ki köpürüyorsunuz. Kalecilerin yapay zekasında gelişme var topu ayağından aştığın anda kalecinin elinde görüyorsun topu. Hakem zekasıda gelişmiş, bir önceki oyunda olduğu gibi dokunsan penaltı veya faul vermiyor. Spiker değişimi işe yaramış o ''BİG CHANCE'' lafını duymaktan hepimiz bıkmıştık değil mi? ;D Kısaca oyunda büyük bir gelişme var. Tamam FIFA'dan iyi mi? Tabii ki değil lakin yine de yorumlandığı gibi çöp bir oyun değil.

Oyunun PS4 versiyonunu deneme şansım oldu, gerçekten konsolda mükemmel. Dinamik hava koşulları, kaleciler felan çok çok daha iyi. KONAMI düşük sistem tutarak herkese denetme stratejisiyle çalışıyor sanırım.

Ayrıca görüşlerinizi merak ediyorum, yorum atabilirsiniz :)

Pes ruhuna göre oyunda son derece köklü değişiklikler olmuş. Ancak benim gözümde Pes hala bir futbol oyunu değil. Çünkü benim futbol anlayışım tamamen farklı. O yüzden Fifa oynamaya devam. Yüz vs. umrumda değil.

Sonuç olarak baktığımızda Pes hayranlarını mutlu etti. Ancak hala bir futbol oyunu değil. Bu sene de bir Playstation Cafe oyunu olarak kalacak ve Pes 2013'ün yanına oturacak. Fifa ise geçen seneyle aynı görünse bile üstüne çok şey katmış. Bu sene de yine Fifa oynayacağım. Pes oynarsam orjinal satın almam. Çünkü o paraya değmez.

Fifa her türlü eziyor. Pes hala London Fc(Chelsea) olarak yazarken takım isimlerini Fifa'yı geçmesi beklenemez. En azından benim görüşüm bu.

Fifa her türlü eziyor. Pes hala London Fc(Chelsea) olarak yazarken takım isimlerini Fifa'yı geçmesi beklenemez.

Takım lisansları konusunda sizinle hemfikirim. Türkiye'deki oyuncuların adları bile saçma sapan. Ancak katılmadığım bir nokta var. Arcade oynanış ve oyuncu yüzleri konusunda Pes, Fifa'dan daha iyi.

*Arcade: Serbest oynanış, yani gerçekten uzak, kendi istediklerini daha çok yapabilmen olarak tanımlıyorum ben.

Takım lisansları konusunda sizinle hemfikirim. Türkiye'deki oyuncuların adları bile saçma sapan. Ancak katılmadığım bir nokta var. Arcade oynanış ve oyuncu yüzleri konusunda Pes, Fifa'dan daha iyi.

*Arcade: Serbest oynanış, yani gerçekten uzak, kendi istediklerini daha çok yapabilmen olarak tanımlıyorum ben.
Futbolun gerçeklerini Fifa'da daha çok hissediyorum ben. Bu kişisel görüşüm ve kişiden kişiye göre değişir. Oyuncu yüzleri Fifa'da vasat olsa haklısınız ama vasat değil. Ben futbol oyunlarında daha çok oynarken hissettiğim gerçekçiliğe bakıyorum. Pes 15'i bilgisayarda oynadım. Haklısınız gelişme var. Ama beni tatmin etmiyor. O takım isimlerini görmem bile yetiyor soğumak için. Hele ki Fifa bu sene Türkçe olacak ve Türkiye ligide yer alacak. Hani düşündüğüm zaman Pes 16'yı oyuncu yüzleri çok iyi diye almam. Bana göre teraziye koyduğumuz da iki oyunu Fifa çok ama çok üstün. Verdiğim paraya kesinlikle değer.

PES 16 bu sefer iyi iş çıkarmış fakat birkaç sorum olucaktı.
-Birinci sorun dinamik hava şartları nasıl etkin oluyor ekstra bir ayar gerektiriyor mu ?

-İkinci sorum ise yüksek te oynamama rağmen yağmurlu havada su sıçraması olmuyor.Bunun nedeni ne olabilir ?
Teşekkürler.

PES 16 bu sefer iyi iş çıkarmış fakat birkaç sorum olucaktı.
-Birinci sorun dinamik hava şartları nasıl etkin oluyor ekstra bir ayar gerektiriyor mu ?

-İkinci sorum ise yüksek te oynamama rağmen yağmurlu havada su sıçraması olmuyor.Bunun nedeni ne olabilir ?
Teşekkürler.
Bunun için ayrı bir konu açarsanız daha çok yardımcı olabilirler size

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı