Çözüm PES 2019 Yüksek FPS'e Rağmen Kasma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Kare hızını sabitleyince olması lazım. Alt R ile yaptığın işlem de aynı kapıya çıkıyor. Eğer olmazsa Super Resolutionı açın ve monitör çözünürlüğünüzü 2560x1440 yapın daha sonra PES 2019 ayarlarından da çözünürlüğü 2560x1440 seçin. Daha yüksek çözünürlükte daha düşük ama daha stabil FPS alırsınız dengelenir oyun.

Ben 2K monitörü 4K çözünürlükte çalıştırıyorum. 73 FPS de sabit kalıyor. Tavsiye ederim ekran kartınızın gücüne de bağlı tabi.

Daha yeni deneyebildim. Benim monitörüm 144 HZ FPS limit bende işe yaramadı. Ama ayarları kurcalayıp sorunu sanırım çözdüm. Oyundayken Alt+R ile neredeyse bütün kombinasyonları denedim. En son en güzel performansı, Freesync açık, Radeon Chill ve Radeon Anti-lag kapalı, Radeon Geliştirilmiş Senkronizasyon kapalı olarak aldım. Özellikle bu senkronizasyon ayarını açıp kapatıp art arda denedim ve açınca direkt oyunda ''stutter'' denilen kasma başlıyor, kapatınca FPS 144'e sabitleniyor ve bu kasma gidiyor. Şimdilik bir sorun yok gibi.

Daha yeni deneyebildim. Benim monitörüm 144 HZ FPS limit bende işe yaramadı. Ama ayarları kurcalayıp sorunu sanırım çözdüm. Oyundayken Alt+R ile neredeyse bütün kombinasyonları denedim. En son en güzel performansı, Freesync açık, Radeon Chill ve Radeon Anti-lag kapalı, Radeon Geliştirilmiş Senkronizasyon kapalı olarak aldım. Özellikle bu senkronizasyon ayarını açıp kapatıp art arda denedim ve açınca direkt oyunda ''stutter'' denilen kasma başlıyor, kapatınca FPS 144'e sabitleniyor ve bu kasma gidiyor. Şimdilik bir sorun yok gibi.

Her seferinde mi yapmak gerekiyor bu ayarı?

Benim arkadaş Rx 580 kullanıyor 144 hz monitörü var onda otomatik 60 a sabit kalıyormuş hiç kasma falan yok dedi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı